Przeróbka rybich odpadów czy plastiku? Obawy mieszkańców osiedla

Ludzie oburzeni, że na ich osiedlu powstaje tajemnicza inwestycja. Co dokładnie? Chiński inwestor chce wybudować hale, w której mają być przetwarzane odpady spożywcze lub granulat plastiku.

Zdjęcia przyszłego placu budowy (niedaleko firmy Credin i dawnej gazowni) nadesłane przez mieszkańców

Ludzie są oburzeni, że na ich osiedlu powstaje tajemnicza inwestycja. Co dokładnie? Chiński inwestor chce wybudować hale, w której mają być przetwarzane odpady spożywcze lub granulat plastiku.

Naszą redakcję zalewają mejle od mieszkańców ulic: Czystej, Jemiołowej, Gazowej i Warszawskiej. Ludzie alarmują, że na ich terenie powstaje fabryka utylizacji rybich odpadów. Inni lokatorzy tłumaczą, że ma tam powstać fabryka granulatu z tworzyw sztucznych.

– Chiński inwestor MGS Handel planuje wybudować wielką halę, w której przerabiane będą odpady. Gmina nic sobie z tego nie robi, chociaż może zmienić miejscowy plan zagospodarowania. Kto w ogóle dopuścił zabudowę przemysłową obok osiedla domków jednorodzinnych? – pyta Kazimierz Matwiejczyk, jeden z mieszkańców.

W tej sprawie złożono już pismo do burmistrza i radnych. Większość właścicieli domków pisze, że przyjechało do Sobótki, aby się osiedlić. Liczyli na spokój i sąsiedztwo Ślężańskiego Parku Krajobrazowego.

– Czuję się rozczarowany. Ludzie kupują działki od pośrednika nieruchomości w Sobótce. Wszyscy chcieli mieszkać w spokojnym miejscu. Teraz plan budowy mojego domu stoi pod znakiem zapytania – rozkłada ręce Tomasz Górski z Wrocławia.

Mieszkańcy obawiają się smrodu przetwarzanych substancji (chemicznych lub organicznych). Co na to gmina? Odpowiadając na petycję mieszkańców urzędnicy informują, że działka przeznaczona na zabudową przemysłowo-usługową. Najprościej mówiąc można tam stawiać hale przemysłowe i magazyny.

Sprawą zajął się Grzegorz Waksmundzki, asystent posła Michała Jarosa, który mieszka w pobliżu.

– Rozmawiałem z dyrektorem wydziału architektury i budownictwa starostwa powiatowego, które nie wydało jeszcze pozwolenia na budowę. Do 20 kwietnia inwestor musi sprecyzować, co zamierza wybudować na tym terenie. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na wykonywanie usług, jednak nie precyzuje zakresu działalności. Będę chciał, aby w spotkaniu wziął udział przedstawiciel inwestora – tłumaczy asystent posła.

Grzegorz Waksmundzki zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie, które odbędzie się w środę 4 marca w hotelu Miś o godz. 17.30.

PS. Dane, niektórych osób zostały zmienione

 

Posts Grid

Poseł Jaros interweniuje w Sobótce. Chodzi o rekordowe podwyżki podatków! [FILM]

Fot. GW Poseł Michał Jaros wraz ze swoim asystentem Grzegorzem Waksmundzkim złożyli dziś interwencję poselską w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce. Interwencja dotyczy podwyższenia...

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *