Radni chcą znać szczegóły rozbudowy drogi ekspresowej

Na sesji radni pytali, czy są jeszcze możliwe zmiany w planach budowy drogi ekspresowej w gminie Jordanów Śląski. Poruszono też kwestię zbiornika wodnego, którego fragment ma być kąpieliskiem.

fot. Na sesji mówiono m.in. o planach rozbudowy drogi krajowej nr 8 w okolicach Jordanowa

Na sesji radni pytali, czy są jeszcze możliwe zmiany w planach budowy drogi ekspresowej w gminie Jordanów Śląski. Poruszono też kwestię zbiornika wodnego, którego fragment ma być kąpieliskiem.

Po ataku nożownika w Warszawie, w którym zginął młody uczeń i napadzie na szkołę w Brześciu Kujawskim, w całym kraju organizowane są spotkania na temat bezpieczeństwa. Podobne odbyło się w Jordanowie Śląskim.

– 28 maja wziąłem udział w zebraniu dyrektora szkoły z rodzicami i nauczycielami, które dotyczyło niebezpiecznych zdarzeń w placówkach oświatowych. Poprosiłem o wzmożoną czujność i wypracowanie działań, które zwiększą bezpieczeństwo dzieci – poinformował wójt Paweł Filipczak, odczytując sprawozdanie z działalności między sesjami.

W ostatnim czasie wójt wiele razy brał udział w zebraniach w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu, dotyczących poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jeszcze w tym roku w planach jest budowa progów zwalniających przy wjeździe od strony Łagiewnik i w dalszej części drogi. Powstanie tam również przejście dla pieszych.

– Zajmiemy się też wjazdem do Jordanowa od strony Popowic. Tam również powinny być zamontowane wyspy spowalniające ruch i na drodze powiatowej przed Popowicami – informuje Paweł Filipczak.

Władze gminy chcą wydzielić część zbiornika wodnego w Jordanowie pod kąpielisko. Z tego powodu odbyło się spotkanie z przedstawicielami nadzoru wodnego w Strzelinie. Radna Elżbieta Mazurek zapytała, czy jest możliwość ponownego spotkania z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w sprawie omówienia budowy węzła w okolicach Glinicy. Radna miała zastrzeżenia do projektu.

– Czy jest możliwość, żeby przesunąć węzeł między zjazdem na Glinice a Jordanowem? Dokładnie między peleciarnią a drogą Jordanów? – pytała wiceprzewodnicząca.

W sprawie korekt ma zostać zorganizowane dodatkowe spotkanie z przedstawicielami GDDKiA. Swoją krytyczną opinię wyraził radny Zbigniew Zagórski, który tłumaczył, że na zmiany jest już za późno. Inne pytanie radnego dotyczyło firmy Kimico.

– Firma jest dłużnikiem gminy. Obecnie trwa procedura, która ma doprowadzić do sprzedaży nieruchomości. Naczelnik izby skarbowej poinformował, że z licytacji gmina może odzyskać część zadłużenia – wyjaśnił Paweł Filipczak.

 

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...