Radni chcą znać szczegóły rozbudowy drogi ekspresowej

Na sesji radni pytali, czy są jeszcze możliwe zmiany w planach budowy drogi ekspresowej w gminie Jordanów Śląski. Poruszono też kwestię zbiornika wodnego, którego fragment ma być kąpieliskiem.

fot. Na sesji mówiono m.in. o planach rozbudowy drogi krajowej nr 8 w okolicach Jordanowa

Na sesji radni pytali, czy są jeszcze możliwe zmiany w planach budowy drogi ekspresowej w gminie Jordanów Śląski. Poruszono też kwestię zbiornika wodnego, którego fragment ma być kąpieliskiem.

Po ataku nożownika w Warszawie, w którym zginął młody uczeń i napadzie na szkołę w Brześciu Kujawskim, w całym kraju organizowane są spotkania na temat bezpieczeństwa. Podobne odbyło się w Jordanowie Śląskim.

– 28 maja wziąłem udział w zebraniu dyrektora szkoły z rodzicami i nauczycielami, które dotyczyło niebezpiecznych zdarzeń w placówkach oświatowych. Poprosiłem o wzmożoną czujność i wypracowanie działań, które zwiększą bezpieczeństwo dzieci – poinformował wójt Paweł Filipczak, odczytując sprawozdanie z działalności między sesjami.

W ostatnim czasie wójt wiele razy brał udział w zebraniach w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu, dotyczących poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jeszcze w tym roku w planach jest budowa progów zwalniających przy wjeździe od strony Łagiewnik i w dalszej części drogi. Powstanie tam również przejście dla pieszych.

– Zajmiemy się też wjazdem do Jordanowa od strony Popowic. Tam również powinny być zamontowane wyspy spowalniające ruch i na drodze powiatowej przed Popowicami – informuje Paweł Filipczak.

Władze gminy chcą wydzielić część zbiornika wodnego w Jordanowie pod kąpielisko. Z tego powodu odbyło się spotkanie z przedstawicielami nadzoru wodnego w Strzelinie. Radna Elżbieta Mazurek zapytała, czy jest możliwość ponownego spotkania z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w sprawie omówienia budowy węzła w okolicach Glinicy. Radna miała zastrzeżenia do projektu.

– Czy jest możliwość, żeby przesunąć węzeł między zjazdem na Glinice a Jordanowem? Dokładnie między peleciarnią a drogą Jordanów? – pytała wiceprzewodnicząca.

W sprawie korekt ma zostać zorganizowane dodatkowe spotkanie z przedstawicielami GDDKiA. Swoją krytyczną opinię wyraził radny Zbigniew Zagórski, który tłumaczył, że na zmiany jest już za późno. Inne pytanie radnego dotyczyło firmy Kimico.

– Firma jest dłużnikiem gminy. Obecnie trwa procedura, która ma doprowadzić do sprzedaży nieruchomości. Naczelnik izby skarbowej poinformował, że z licytacji gmina może odzyskać część zadłużenia – wyjaśnił Paweł Filipczak.

 

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...