Rodzice chcę przebudowy przejścia przy szkole

Barierki na przejściu przy ulicy Świdnickiej są wąskie. Chodnik jest dziurawy i tworzą się kałuże. Na schodach brakuje pochylni do zjazdu wózków.

– Przejście przy podstawówce jest w fatalnym stanie. Dziury, kałuże i brak zjazdu dla wózków – mówi Krzysztof Igras

Barierki obok pasów przy ulicy Świdnickiej są wąskie. Chodnik jest dziurawy i tworzą się kałuże. Na schodach brakuje pochylni do zjazdu wózków.

Około godziny 8 rano rodzice odprowadzają dzieci do szkoły. Na zebrach panuje tłok. Uczniowie muszą omijać kałuże i dziury w chodniku. Temat bezpiecznej drogi był wielokrotnie poruszany na zebraniach w Urzędzie Miasta i Gminy (UMiG) w Sobótce i w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu.

– Po naszych pismach powiat wykonał spowalniacz. Jednak rosnące tam drzewa ograniczają widoczność. Wielokrotnie dochodziło do wypadków, których byłam świadkiem. Na pewno rozwiązaniem byłaby sygnalizacja świetlna – mówi Magdalena Lewandowska, przewodnicząca rady rodziców.

Rodzice postulowali o budowę przejścia bezpośrednio przy ulicy Kabata. Jednak uniemożliwiają to przepisy, które zabraniają lokalizacji pasów przy zatoczce autobusowej. Obecnie znajduje się tam przystanek na żądanie.

– Szkoda. Nie ma tam wzniesienia i ludzie starsi mieliby łatwiejsze dojście do przychodni na Strzelców. Obecne przejście przy szkole jest w fatalnym stanie. Maluchy potykają się o kamienie. Po deszczu tworzy się błoto. Mamy muszą dźwigać wózki po schodach – wylicza Krzysztof Igras, jeden z rodziców.

Nie wiemy, czy postulat popiera szkoła. Zastępca dyrektora poinformował nas, że w tej sprawie może wypowiadać się wyłącznie pani dyrektor. Jednak są ferie i w placówce nikogo nie ma.

W sobóckim magistracie poinformowano nas, że pas drogowy razem z chodnikami należy do powiatu. Co zrobić, aby przebudować pasy?

– Musiałby powstać projekt, zgoda powiatu i zarezerwowane pieniądze w budżecie na przebudowę. Rodzice powinni złożyć do nas pisma w tej sprawie, które prześlemy do starostwa – informuje Ewa Fiedler-Łeńska, zastępca burmistrza Sobótki.

Wyjściem z sytuacji jest budowa nowej zebry na wysokości ulicy Turystycznej (ponad 200 metrów od szkoły). Stanie się to, kiedy gmina pozyska pieniądze na budowę ścieżek rowerowych.

– W ramach inwestycji powstanie przejście w rejonie Turystycznej. Drugim rozwiązaniem jest budowa pochylni dla wózków na obecnym przejściu, jednak to zadanie należy wyłącznie do powiatu – tłumaczy Jakub Zawada, kierownik referatu inwestycji w UMiG Sobótka.

W marcu będzie wiadomo, czy gmina dostanie fundusze na budowę ścieżek. Opracowanie projektu i prace budowlane mają ruszyć w latach 2021-2022. Roboty mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2023 roku.

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.