Rodzice chcę przebudowy przejścia przy szkole

Barierki na przejściu przy ulicy Świdnickiej są wąskie. Chodnik jest dziurawy i tworzą się kałuże. Na schodach brakuje pochylni do zjazdu wózków.

– Przejście przy podstawówce jest w fatalnym stanie. Dziury, kałuże i brak zjazdu dla wózków – mówi Krzysztof Igras

Barierki obok pasów przy ulicy Świdnickiej są wąskie. Chodnik jest dziurawy i tworzą się kałuże. Na schodach brakuje pochylni do zjazdu wózków.

Około godziny 8 rano rodzice odprowadzają dzieci do szkoły. Na zebrach panuje tłok. Uczniowie muszą omijać kałuże i dziury w chodniku. Temat bezpiecznej drogi był wielokrotnie poruszany na zebraniach w Urzędzie Miasta i Gminy (UMiG) w Sobótce i w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu.

– Po naszych pismach powiat wykonał spowalniacz. Jednak rosnące tam drzewa ograniczają widoczność. Wielokrotnie dochodziło do wypadków, których byłam świadkiem. Na pewno rozwiązaniem byłaby sygnalizacja świetlna – mówi Magdalena Lewandowska, przewodnicząca rady rodziców.

Rodzice postulowali o budowę przejścia bezpośrednio przy ulicy Kabata. Jednak uniemożliwiają to przepisy, które zabraniają lokalizacji pasów przy zatoczce autobusowej. Obecnie znajduje się tam przystanek na żądanie.

– Szkoda. Nie ma tam wzniesienia i ludzie starsi mieliby łatwiejsze dojście do przychodni na Strzelców. Obecne przejście przy szkole jest w fatalnym stanie. Maluchy potykają się o kamienie. Po deszczu tworzy się błoto. Mamy muszą dźwigać wózki po schodach – wylicza Krzysztof Igras, jeden z rodziców.

Nie wiemy, czy postulat popiera szkoła. Zastępca dyrektora poinformował nas, że w tej sprawie może wypowiadać się wyłącznie pani dyrektor. Jednak są ferie i w placówce nikogo nie ma.

W sobóckim magistracie poinformowano nas, że pas drogowy razem z chodnikami należy do powiatu. Co zrobić, aby przebudować pasy?

– Musiałby powstać projekt, zgoda powiatu i zarezerwowane pieniądze w budżecie na przebudowę. Rodzice powinni złożyć do nas pisma w tej sprawie, które prześlemy do starostwa – informuje Ewa Fiedler-Łeńska, zastępca burmistrza Sobótki.

Wyjściem z sytuacji jest budowa nowej zebry na wysokości ulicy Turystycznej (ponad 200 metrów od szkoły). Stanie się to, kiedy gmina pozyska pieniądze na budowę ścieżek rowerowych.

– W ramach inwestycji powstanie przejście w rejonie Turystycznej. Drugim rozwiązaniem jest budowa pochylni dla wózków na obecnym przejściu, jednak to zadanie należy wyłącznie do powiatu – tłumaczy Jakub Zawada, kierownik referatu inwestycji w UMiG Sobótka.

W marcu będzie wiadomo, czy gmina dostanie fundusze na budowę ścieżek. Opracowanie projektu i prace budowlane mają ruszyć w latach 2021-2022. Roboty mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2023 roku.

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *