Rodzina z Wilczkowic szyje maseczki dla szpitala

Kinga Król razem z mamą i babcią szyją maseczki, które dostarczają do szpitala we Wrocławiu. Do akcji udzielania pomocy placówkom medycznym zgłasza się coraz więcej osób i organizacji.

Pani Kinga (z lewej) pod Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym im. Jana Mikulicza Radeckiego we Wrocławiu

Kinga Król razem z mamą i babcią szyją maseczki, które dostarczają do szpitala we Wrocławiu. Do akcji udzielania pomocy placówkom medycznym zgłasza się coraz więcej osób i organizacji.

Na co dzień pani Kinga pracuje w gabinecie zabiegowo-kosmetycznym. Niestety na czas pandemii musiała zrezygnować z pracy. Kiedy w mediach pojawiły się informacje, że w szpitalach brakuje maseczek postanowiła pomóc.

– Mama przyniosła maszynę do szycia i wspólnie z babcią zaczęły szyć. Ja zajmuję się zakupem materiału i kontaktem z hurtowniami. Łącznie w Wilczkowicach maski szyją cztery osoby – mówi Kinga Król.

Gotowe jednorazówki zawożone są do kliniki przy Chałubińskiego we Wrocławiu. Do tej pory panie uszyły już 800. Dary przeznaczone są dla lekarzy i pielęgniarek.

Od czasu pandemii Covid-19 różne firmy charytatywnie dowożą do szpitali żywność, napoje, przyłbice ochronne na twarz i środki dezynfekujące.

– Dlaczego szyjemy? Zawsze staraliśmy się pomagać innym. W służbie zdrowia pracuje nasza ciocia, który opowiedziała nam o skali potrzeb. Siedzimy w domach więc postanowiłyśmy przysłużyć się sprawie – podkreśla mieszkanka Wilczkowic (gmina Jordanów Śląski).

Do szycia maseczek przyłączają się również inni mieszkańcy gminy, którzy na portalu społecznościowym umieszczają apele i zdjęcia gotowych maseczek. Z wolontariatu zadowolony jest wójt Paweł Filipczak.

– Bezinteresowna pomoc zawsze jest dobrą inicjatywą. Maski szyje też pani sołtys z Biskupic. Gmina jest dumna z takich postaw. W takich sytuacjach ludzie się jednoczą. Chociaż jedni podnoszą ceny mięsa a inni pracują dla innych. Wszystko zależy od człowieka – mówi Paweł Filipczak.

Do akcji dostarczania maseczek i przyłbic niedawno włączyli się myśliwi z 24 miast w Polsce. Koordynatorką akcji jest nauczycielka z Sobótki.

– Jako koordynator dolnośląski zachęcam nie tylko do wpłat finansowych, ale i tworzenia zespołów, w których krawcowe szyją maski z materiałów zakupionych przez myśliwych. Myśliwi dostarczają fizelinę, bawełnę i gumki, a krawcowe za darmo szyją maski dla szpitali i lokalnych ośrodków zdrowia – informuje Monika Szima-Efinowicz.

Więcej o akcji „Myśliwi pielęgniarkom i lekarzom” w jutrzejszym materiale.

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *