Rodzina z Wilczkowic szyje maseczki dla szpitala

Kinga Król razem z mamą i babcią szyją maseczki, które dostarczają do szpitala we Wrocławiu. Do akcji udzielania pomocy placówkom medycznym zgłasza się coraz więcej osób i organizacji.

Pani Kinga (z lewej) pod Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym im. Jana Mikulicza Radeckiego we Wrocławiu

Kinga Król razem z mamą i babcią szyją maseczki, które dostarczają do szpitala we Wrocławiu. Do akcji udzielania pomocy placówkom medycznym zgłasza się coraz więcej osób i organizacji.

Na co dzień pani Kinga pracuje w gabinecie zabiegowo-kosmetycznym. Niestety na czas pandemii musiała zrezygnować z pracy. Kiedy w mediach pojawiły się informacje, że w szpitalach brakuje maseczek postanowiła pomóc.

– Mama przyniosła maszynę do szycia i wspólnie z babcią zaczęły szyć. Ja zajmuję się zakupem materiału i kontaktem z hurtowniami. Łącznie w Wilczkowicach maski szyją cztery osoby – mówi Kinga Król.

Gotowe jednorazówki zawożone są do kliniki przy Chałubińskiego we Wrocławiu. Do tej pory panie uszyły już 800. Dary przeznaczone są dla lekarzy i pielęgniarek.

Od czasu pandemii Covid-19 różne firmy charytatywnie dowożą do szpitali żywność, napoje, przyłbice ochronne na twarz i środki dezynfekujące.

– Dlaczego szyjemy? Zawsze staraliśmy się pomagać innym. W służbie zdrowia pracuje nasza ciocia, który opowiedziała nam o skali potrzeb. Siedzimy w domach więc postanowiłyśmy przysłużyć się sprawie – podkreśla mieszkanka Wilczkowic (gmina Jordanów Śląski).

Do szycia maseczek przyłączają się również inni mieszkańcy gminy, którzy na portalu społecznościowym umieszczają apele i zdjęcia gotowych maseczek. Z wolontariatu zadowolony jest wójt Paweł Filipczak.

– Bezinteresowna pomoc zawsze jest dobrą inicjatywą. Maski szyje też pani sołtys z Biskupic. Gmina jest dumna z takich postaw. W takich sytuacjach ludzie się jednoczą. Chociaż jedni podnoszą ceny mięsa a inni pracują dla innych. Wszystko zależy od człowieka – mówi Paweł Filipczak.

Do akcji dostarczania maseczek i przyłbic niedawno włączyli się myśliwi z 24 miast w Polsce. Koordynatorką akcji jest nauczycielka z Sobótki.

– Jako koordynator dolnośląski zachęcam nie tylko do wpłat finansowych, ale i tworzenia zespołów, w których krawcowe szyją maski z materiałów zakupionych przez myśliwych. Myśliwi dostarczają fizelinę, bawełnę i gumki, a krawcowe za darmo szyją maski dla szpitali i lokalnych ośrodków zdrowia – informuje Monika Szima-Efinowicz.

Więcej o akcji „Myśliwi pielęgniarkom i lekarzom” w jutrzejszym materiale.

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.