Skąd wziąć pieniądze na wóz strażacki? Zwołano nadzwyczajną sesję

W zebraniu w świetlicy wzięli udział radni, strażacy i sołtysi. Wspólnie zastanawiano się jak znaleźć środki w budżecie na zakup nowego pojazdu dla OSP Jordanów Śląski.

Strażacy na tle wysłużonego pojazdu marki Jelcz, który ma ponad 20 lat. Ochotnicy obawiają się, że kiedyś auto zepsuje się w drodze (fot. bom, archiwum)

W zebraniu wzięli udział radni, strażacy i sołtysi. Wspólnie zastanawiano się jak znaleźć środki w budżecie na zakup nowego pojazdu dla OSP Jordanów Śląski.

Kilka tygodni temu radni rozważali możliwość zawieszenia funduszu sołeckiego w celu wyodrębnienia pieniędzy na zakup nowego auta strażackiego. Obecnie dwa pojazdy należące do OSP Jordanów Śląski są wysłużone. Jelcz i volvo pochodzą z połowy lat 90. i często się psują (jeden z nich się zapowietrza, drugi ma wadliwą skrzynię biegów).

– Sprawne samochody są szczególnie ważne, bo często wyjeżdżamy do wypadków na drodze krajowej nr 8. Wysłużone pojazdy często się psują. Martwimy się, że kiedyś nie dojedziemy na akcję – mówi Marek Dąbek, naczelnik OSP Jordanów Śląski.

Nie wszyscy radni są jednomyślni i chcą zawieszenia funduszu. Zbigniew Zagórski uważa, że pieniądze można znaleźć w inny sposób. W tym celu zwołano nadzwyczajną sesję, na którą zaproszono strażaków, sołtysów i radnych.

– Nie było głosowania, bo zabrakło kworum. Odbyła się dyskusja, jak znaleźć pieniądze w budżecie nie zawieszając funduszu sołeckiego. Niestety nie zapadły żadne konkretne decyzje. Wójt zaproponował, aby na rok wstrzymać fundusz. Wówczas pieniądze znalazłyby się w budżecie gminy – relacjonuje Andrzej Ligas, przewodniczący rady gminy.

Kwota 300 tysięcy zł byłaby wkładem własnym gminy. Wówczas urząd mógłby się ubiegać o pojazd o wartości ok. 800 tys. zł.

Sprawy zakupu wozu będą omawiane na otwartym spotkaniu, które wkrótce zostanie zorganizowane. Radni chcą zaprosić strażaków, sołtysów i komendanta Państwowej Straży Pożarnej z Wrocławia. Zebranie odbędzie się w świetlicy.

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *