Skąd wziąć pieniądze na wóz strażacki? Zwołano nadzwyczajną sesję

W zebraniu w świetlicy wzięli udział radni, strażacy i sołtysi. Wspólnie zastanawiano się jak znaleźć środki w budżecie na zakup nowego pojazdu dla OSP Jordanów Śląski.

Strażacy na tle wysłużonego pojazdu marki Jelcz, który ma ponad 20 lat. Ochotnicy obawiają się, że kiedyś auto zepsuje się w drodze (fot. bom, archiwum)

W zebraniu wzięli udział radni, strażacy i sołtysi. Wspólnie zastanawiano się jak znaleźć środki w budżecie na zakup nowego pojazdu dla OSP Jordanów Śląski.

Kilka tygodni temu radni rozważali możliwość zawieszenia funduszu sołeckiego w celu wyodrębnienia pieniędzy na zakup nowego auta strażackiego. Obecnie dwa pojazdy należące do OSP Jordanów Śląski są wysłużone. Jelcz i volvo pochodzą z połowy lat 90. i często się psują (jeden z nich się zapowietrza, drugi ma wadliwą skrzynię biegów).

– Sprawne samochody są szczególnie ważne, bo często wyjeżdżamy do wypadków na drodze krajowej nr 8. Wysłużone pojazdy często się psują. Martwimy się, że kiedyś nie dojedziemy na akcję – mówi Marek Dąbek, naczelnik OSP Jordanów Śląski.

Nie wszyscy radni są jednomyślni i chcą zawieszenia funduszu. Zbigniew Zagórski uważa, że pieniądze można znaleźć w inny sposób. W tym celu zwołano nadzwyczajną sesję, na którą zaproszono strażaków, sołtysów i radnych.

– Nie było głosowania, bo zabrakło kworum. Odbyła się dyskusja, jak znaleźć pieniądze w budżecie nie zawieszając funduszu sołeckiego. Niestety nie zapadły żadne konkretne decyzje. Wójt zaproponował, aby na rok wstrzymać fundusz. Wówczas pieniądze znalazłyby się w budżecie gminy – relacjonuje Andrzej Ligas, przewodniczący rady gminy.

Kwota 300 tysięcy zł byłaby wkładem własnym gminy. Wówczas urząd mógłby się ubiegać o pojazd o wartości ok. 800 tys. zł.

Sprawy zakupu wozu będą omawiane na otwartym spotkaniu, które wkrótce zostanie zorganizowane. Radni chcą zaprosić strażaków, sołtysów i komendanta Państwowej Straży Pożarnej z Wrocławia. Zebranie odbędzie się w świetlicy.

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.