Skandal w Urzędzie Miasta w Sobótce! Mąż skarbniczki zwyzywał burmistrza!

Od kilku miesięcy nieoficjalnie mówi się, że burmistrz Mirosław Jarosz ma romans ze skarbniczką. Para była często widywana razem na różnych uroczystościach. Do chwili skandalu w urzędzie nikt o romansie głośno nie mówił.

Do skandalu doszło w magistracie. Na zebranie radnych wpadł mąż skarbnik gminy, który krzyczał do burmistrza, że zniszczył mu rodzinę

Od kilku miesięcy nieoficjalnie mówi się, że burmistrz Mirosław Jarosz ma romans ze skarbniczką. Para była często widywana razem na różnych uroczystościach. Do chwili skandalu w urzędzie nikt o romansie głośno nie mówił.

– Do awantury doszło na nieformalnym spotkaniu radnych. Wpadł tam mąż pani skarbnik, który wykrzyczał do burmistrza: zniszczył pan moją rodzinę! Zniszczył pan swoją! Ja się na panu zemszczę! Po tych słowach mężczyzna wyszedł z gabinetu – opowiada urzędniczka, która chce pozostać anonimowa.

Świadkami zajścia byli radni, którzy potwierdzają informację i przyznają, że cała sytuacja mocno ich zaskoczyła. Wszyscy do tej pory myśleli, że włodarz gminy i były dyrektor szkoły jest osobą uczciwą i  nieskazitelnie czystą. Do podobnej awantury miało dojść kilka miesięcy temu.

– W świat poszła informacja, że do gminy wpadła żona burmistrza, która urządziła skarbniczce podobną awanturę  – mówi jeden z radnych.

Czy burmistrz straci twarz? Wiele osób uważa, że romans ze swoją pracownicą jest niegodny. Zagrożone mogą być np. finanse publiczne gminy, nad którymi włodarz może przejąć kontrolę.

W internecie łatwo znaleźć informację, że w sprawach budżetu i finansów gminy, skarbnik wykonuje zadania z upoważnienia burmistrza. Służy mu prawo odmowy kontrasygnaty w przypadku zaciągania zobowiązań, które nie mają pokrycia w budżecie. Zachodzi pytanie czy w takiej sytuacji skarbniczka będzie obiektywna?

Sprawa zrobiła się głośna a Sobótka huczy od plotek. Zdaniem psycholog Bożeny Uścińskiej – ekspertki od wizerunku z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, rzecznik lub dział promocji gminy powinien w tej sprawie wydać oświadczenie.

– Wizerunek gminy został naruszony. Jeżeli bohater skandalu nie radzi sobie z problemem, to ktoś z urzędu powinien zająć w tej sprawie publiczne stanowisko. To ważne, bo wydanie oświadczenia uspokoi pogłoski, plotki i podejrzenia – uzasadnia Bożena Uścińska.

W Polskiej obyczajowości społeczeństwo źle ocenia trójkąty, zdrady małżeńskie i romanse w pracy.

– Każdy ma prawo kochać, jednak burmistrz powinien zapewnić wyborców, że sprawy gminy nie zostały naruszone. Włodarz powinien troszczyć się o wszystkich i przekonać mieszkańców, że ich interesy nie są zagrożone – kończy pani psycholog.

Urzędnicy i radni nie chcą oficjalnie zabierać głos w tej sprawie. Słowa wsparcia kierują w stronę męża skarbniczki.

– To ciężki czas dla Dominika. Powinien wiedzieć, że w tej sytuacji ma nasze wsparcie. Większość mieszkańców jest za nim – kończy jeden z urzędników.

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...