Stowarzyszenia proobronne odkażają urzędy i przystanki autobusowe (zdjęcia)

Organizacja Combat Alert uruchomiła projekt wspierający walkę z epidemią wirusa. Terenowe sekcje stowarzyszeń militarnych dezynfekują urzędy, sklepy, bankomaty i punkty usługowe.

Wolontariusze odkazili ławki, wejścia do instytucji i podjazdy w wielu miejscach na terenie gminy (fot. fanpage Fb, Adam Raś)

Organizacja Combat Alert uruchomiła projekt wspierający walkę z epidemią. Terenowe sekcje stowarzyszeń militarnych dezynfekują urzędy, sklepy, bankomaty i punkty usługowe.

Do akcji dołączyło Stowarzyszenie Bractwo Strzeleckie Orle Gniazdo. Ich zadaniem było m.in. bezpłatne oczyszczanie i dezynfekcja różnych placówek na terenie gminy Jordanów Śląski.

– Wraz z dolnośląskim oddziałem Combat Alert i klubem strzeleckim KS Amator dezynfekujemy miejsca wskazane przez wójta gminy Jordanów Śląski – informuje Adam Raś, szef Stowarzyszenia Bractwo Strzeleckie Orle Gniazdo.

Za pomocą płynu odkażającego ekipa oczyściła teren przy urzędzie gminy, poczcie i ośrodku pomocy społecznej (GOPS). Zdezynfekowała również podjazdy do kościoła i przy banku spółdzielczym.

Odkażono przystanki autobusowe w Wilczkowicach, Mlecznej, Jordanowie Śląskim i Janówku.

– Dezynfekcji poddano ławki i podejścia do urzędów, poręcze, osiem wiat przystankowych oraz bankomat wraz z podjazdem. Akcja rozpoczęła się o godzinie osiemnastej, a zakończyła o 20.30 – dodaje Adam Raś.

Wolontariusze zużyli kilkanaście litrów płynów dezynfekujących na bazie etanolu i troklodenu sodu.

Projekt Combat Alert uruchomiono w 16 województwach. Łącznie weźmie w nim udział 320 wolontariuszy z różnych organizacji proobronnych.

Inicjatorem działań jest Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert”. Patronat nad akcją objęło Ministerstwa Obrony Narodowej.

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.