Stowarzyszenia proobronne odkażają urzędy i przystanki autobusowe (zdjęcia)

Organizacja Combat Alert uruchomiła projekt wspierający walkę z epidemią wirusa. Terenowe sekcje stowarzyszeń militarnych dezynfekują urzędy, sklepy, bankomaty i punkty usługowe.

Wolontariusze odkazili ławki, wejścia do instytucji i podjazdy w wielu miejscach na terenie gminy (fot. fanpage Fb, Adam Raś)

Organizacja Combat Alert uruchomiła projekt wspierający walkę z epidemią. Terenowe sekcje stowarzyszeń militarnych dezynfekują urzędy, sklepy, bankomaty i punkty usługowe.

Do akcji dołączyło Stowarzyszenie Bractwo Strzeleckie Orle Gniazdo. Ich zadaniem było m.in. bezpłatne oczyszczanie i dezynfekcja różnych placówek na terenie gminy Jordanów Śląski.

– Wraz z dolnośląskim oddziałem Combat Alert i klubem strzeleckim KS Amator dezynfekujemy miejsca wskazane przez wójta gminy Jordanów Śląski – informuje Adam Raś, szef Stowarzyszenia Bractwo Strzeleckie Orle Gniazdo.

Za pomocą płynu odkażającego ekipa oczyściła teren przy urzędzie gminy, poczcie i ośrodku pomocy społecznej (GOPS). Zdezynfekowała również podjazdy do kościoła i przy banku spółdzielczym.

Odkażono przystanki autobusowe w Wilczkowicach, Mlecznej, Jordanowie Śląskim i Janówku.

– Dezynfekcji poddano ławki i podejścia do urzędów, poręcze, osiem wiat przystankowych oraz bankomat wraz z podjazdem. Akcja rozpoczęła się o godzinie osiemnastej, a zakończyła o 20.30 – dodaje Adam Raś.

Wolontariusze zużyli kilkanaście litrów płynów dezynfekujących na bazie etanolu i troklodenu sodu.

Projekt Combat Alert uruchomiono w 16 województwach. Łącznie weźmie w nim udział 320 wolontariuszy z różnych organizacji proobronnych.

Inicjatorem działań jest Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert”. Patronat nad akcją objęło Ministerstwa Obrony Narodowej.

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *