Strajki w szkołach do odwołania. Komunikaty dyrektorów

Dyrektorzy informują, że w trakcie strajku normalnie odbędą się zaplanowane wcześniej wyjazdy np. na basen. Szkoły zapewnią też opiekę uczniom.

Fot. (zdjęcie ilustracyjne, ZNP)

Dyrektorzy informują, że w trakcie strajku normalnie odbędą się zaplanowane wcześniej wyjazdy np. na basen. Szkoły zapewnią też opiekę uczniom.

Jordanów Śląski

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie informujemy, iż w związku z planowanym strajkiem nauczycieli od dnia 8 kwietnia szkoła ze względów organizacyjnych będzie zamknięta do odwołania. Nie będzie kursował również autobus szkolny. Zwracamy się z prośbą o zabezpieczenie opieki nad dziećmi we własnym zakresie.
W wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość pozostawienia pod opieką dzieci najmłodszych w bibliotece publicznej w godzinach od 8:00 do 16:00. Sprawę prosimy potraktować bardzo poważnie.

Przedszkole w Sobótce

Z uwagi na przeprowadzone w przedszkolu referendum oraz przewidywaną akcją strajkową od dnia 8 kwietnia 2019 roku wszystkie zajęcia w przedszkolu będą zawieszone do chwili odwołania. Powodem tego jest brak możliwości zapewnienia naszym dzieciom pełnego bezpieczeństwa podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczych, gdyż na chwilę obecną nie znamy liczby pracowników przystępujących do strajku w naszym przedszkolu. Może również zostać zamknięty blok żywieniowy. Odwołane zostają również kursy autobusów szkolnych.  Wszelkie informacje będziemy przekazywać Państwu na bieżąco.

Rogów Sobócki

Informacje dyrektora szkoły w Rogowie Sobóckim

Szanowni Państwo informujemy, że od 8 kwietnia Szkoła Podstawowa w Rogowie Sobóckim przystępuje do strajku. Od 8 kwietnia szkoła nie pracuje, nie organizuje zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

1. Nie będzie kursował autobus szkolny.

2. Ze względu na bezterminowość strajków, nie jestem w stanie określić czasu jego trwania.

3. W związku z tym, występuję do Państwa z prośbą o zorganizowanie i zapewniennie dzieciom opieki i bezpieczeństwa w domach.

4. Prośba moja wynika z niemożności zapewnienia dzieciom bezpiecznych i higienicznych warunków nauki.

5. Jeśli zapewnienie opieki w domach byłoby niemożliwe, dzieci w szkole będą objęte grupowymi zajęciami opiekuńczymi.

6. Zajęcia Unii Europejskiej planowane na 9 kwietnia dla klasy V „Hydropolis” odbędą się. Jednak należy dzieci dowieźć do szkoły na określoną godzinę w ramach dowozu prywatnego i odebrać spod szkoły. Mile widziany będzie rodzic do opieki. Proszę o informację zwrotną do wychowawcy czy dziecko będzie uczestniczyć w wyjeździe.

7. Zajęcia wyjazdowe na basen planowane na 10 kwietnia dla klasy II i III do Strzelina odbędą się. Jednak należy dzieci dowieźć do szkoły na określoną godzinę w ramach dowozu prywatnego i odebrać spod szkoły. Mile widziany będzie rodzic do opieki. Proszę o informację zwrotną do wychowawcy czy dziecko będzie uczestniczyć w wyjeździe.

Wiem, że sytuacja, w której dzisiaj jesteśmy, wzbudza niepokój Państwa. Proszę o wyrozumiałość. Postaram się na bieżąco przekazywać Państwu istotne informacje w tym zakresie drogą e-mailową poprzez wychowawców oraz za pomocą strony internetowej szkoły www.sprogow.sobotka.pl

Sobótka Zachodnia

Szanowni rodzice i uczniowie,

w związku z przewidywaną akcją strajkową i wynikami przeprowadzonego w szkole referendum, od 8 kwietnia 2019r. do odwołania wszystkie zajęcia w szkole będą zawieszone.

Wynika to z niemożności zapewnienia dzieciom higienicznych i bezpiecznych warunków pracy. Odwołane zostają również kursy autobusów szkolnych.
W związku z tym, występuję do Państwa z prośbą o zorganizowanie i zapewnienie dzieciom opieki i bezpieczeństwa w domach.

Wycieczka w ramach projektu unijnego do Hydropolis planowana na 9 .04. 2019r. odbędzie się. Jednak należy dzieci dowieźć do szkoły na określoną godzinę w ramach dowozu prywatnego i odebrać spod szkoły.

Zbliżający się egzamin ósmoklasisty od strony organizacyjnej jest przygotowany, ostateczną decyzję co do ich przeprowadzenia będę mogła podjąć po zapoznaniu się z rzeczywistymi danymi dotyczącymi liczby nauczycieli, którzy przystąpili do strajku, czyli najwcześniej w poniedziałek po południu.

Na bieżąco będę Państwa informować o podejmowanych decyzjach. Proszę o śledzenie wiadomości przekazywanych poprzez stronę internetową szkoły i dziennik elektroniczny.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sobótce

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...