Sytuacja jest zła! Dwie osoby z naszej gminy walczą o życie w szpitalu!

Dwie osoby w szpitalu walczą o życie, blisko 40 jest zakażonych a ponad 90 objętych kwarantanną.  Te dotąd nieznane opinii publicznej statystyki podano nam dzisiaj w Ośrodku Medycyny Rodzinnej przy ulicy Strzelców w Sobótce. Lekarze ostrzegają, że będzie tylko gorzej.

fot.  Na zdjęciu dr Marek Korol, oraz dr Andrzej Nowak

Dwie osoby w szpitalu walczą o życie, blisko 40 jest zakażonych a ponad 90 objętych kwarantanną.  Te dotąd nieznane opinii publicznej statystyki podano nam dzisiaj w Ośrodku Medycyny Rodzinnej przy ulicy Strzelców w Sobótce. Lekarze ostrzegają, że będzie tylko gorzej.

– Sytuacja w gminie Sobótka jest zła. W szpitalu w Świdnicy od kilkunastu dni o życie walczy mieszkaniec naszej gminy. Wczoraj pacjenta z  Rogowa Sobóckiego z ciężką niewydolnością płuc z powodu braku miejsc nie przyjęto do szpitala przy Koszarowej. Musieliśmy organizować dla niego tlen – dowiadujemy się w ośrodku zdrowia.

Lekarzem na terenie gminy Sobótka odpowiedzialnym za kontakt z pacjentami zarażonymi wirusem SARSCoV2 Jest doktor Andrzej Nowak, który, kieruje pacjentów na testy i jest z nimi od początku do końca choroby.

– Obecnie pod opieką naszego ośrodka jest 37 osób zakażonych a ponad 90 w kwarantannie. Nie wiem jak wygląda sytuacja w drugim ośrodku zdrowia. Proszę też nie czytać tych statystyk, które udostępnia urząd gminy bo one nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – mówi dr. Andrzej Nowak.

Wątpliwości  co do statystyk udostępnianych przez urzędników ma też doktor Marek Korol. Jednak to prawdopodobnie szwankuje komunikacja między sanepidem a urzędnikami.

To prawda, rzeczywiście te liczby są zupełnie inne niż w komunikatach gminy. – mówi Marek Korol – Tak jak powiedział doktor Nowak zakażonych osób jest na tę chwilę 37 – dodaje lekarz.

Lekarze ostrzegają, że za kilka tygodni zakażonych będzie dużo więcej i jeszcze raz prosi o przestrzeganie zaleceń takich jak noszenie maseczek czy dezynfekowanie rąk.

– Za niedługo w Sobótce będzie dużo więcej chorych i to będą nasi bliscy i znajomi. Naprawdę dbajmy o siebie, nośmy maseczki i dezynfekujmy ręce – apelują lekarze.

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.