Sytuacja jest zła! Dwie osoby z naszej gminy walczą o życie w szpitalu!

Dwie osoby w szpitalu walczą o życie, blisko 40 jest zakażonych a ponad 90 objętych kwarantanną.  Te dotąd nieznane opinii publicznej statystyki podano nam dzisiaj w Ośrodku Medycyny Rodzinnej przy ulicy Strzelców w Sobótce. Lekarze ostrzegają, że będzie tylko gorzej.

fot.  Na zdjęciu dr Marek Korol, oraz dr Andrzej Nowak

Dwie osoby w szpitalu walczą o życie, blisko 40 jest zakażonych a ponad 90 objętych kwarantanną.  Te dotąd nieznane opinii publicznej statystyki podano nam dzisiaj w Ośrodku Medycyny Rodzinnej przy ulicy Strzelców w Sobótce. Lekarze ostrzegają, że będzie tylko gorzej.

– Sytuacja w gminie Sobótka jest zła. W szpitalu w Świdnicy od kilkunastu dni o życie walczy mieszkaniec naszej gminy. Wczoraj pacjenta z  Rogowa Sobóckiego z ciężką niewydolnością płuc z powodu braku miejsc nie przyjęto do szpitala przy Koszarowej. Musieliśmy organizować dla niego tlen – dowiadujemy się w ośrodku zdrowia.

Lekarzem na terenie gminy Sobótka odpowiedzialnym za kontakt z pacjentami zarażonymi wirusem SARSCoV2 Jest doktor Andrzej Nowak, który, kieruje pacjentów na testy i jest z nimi od początku do końca choroby.

– Obecnie pod opieką naszego ośrodka jest 37 osób zakażonych a ponad 90 w kwarantannie. Nie wiem jak wygląda sytuacja w drugim ośrodku zdrowia. Proszę też nie czytać tych statystyk, które udostępnia urząd gminy bo one nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – mówi dr. Andrzej Nowak.

Wątpliwości  co do statystyk udostępnianych przez urzędników ma też doktor Marek Korol. Jednak to prawdopodobnie szwankuje komunikacja między sanepidem a urzędnikami.

To prawda, rzeczywiście te liczby są zupełnie inne niż w komunikatach gminy. – mówi Marek Korol – Tak jak powiedział doktor Nowak zakażonych osób jest na tę chwilę 37 – dodaje lekarz.

Lekarze ostrzegają, że za kilka tygodni zakażonych będzie dużo więcej i jeszcze raz prosi o przestrzeganie zaleceń takich jak noszenie maseczek czy dezynfekowanie rąk.

– Za niedługo w Sobótce będzie dużo więcej chorych i to będą nasi bliscy i znajomi. Naprawdę dbajmy o siebie, nośmy maseczki i dezynfekujmy ręce – apelują lekarze.

Posts Grid

Poseł Jaros interweniuje w Sobótce. Chodzi o rekordowe podwyżki podatków! [FILM]

Fot. GW Poseł Michał Jaros wraz ze swoim asystentem Grzegorzem Waksmundzkim złożyli dziś interwencję poselską w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce. Interwencja dotyczy podwyższenia...

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *