Taczki blokują chodniki. Wszystko przez ciężarówki

Do niecodziennej sytuacji dochodzi przy ulicy Chwałkowskiej w Sobótce Zachodniej. Mieszkańcy blokują taczkami i kamieniami chodniki. Jaki jest powód?

fot. Ulica Chwałkowska. Mieszkańcy stawiają sprzęt na chodnikach, aby tiry nie wjeżdżały

Do niecodziennej sytuacji dochodzi przy ulicy Chwałkowskiej w Sobótce Zachodniej. Mieszkańcy blokują taczkami i kamieniami chodniki. Jaki jest powód?

Ciężarówki, transportujące kruszywo z kamieniołomów, mijają się na wąskiej ulicy, wjeżdżając na chodnik. W ten sposób tiry uszkodziły już kilka studzienek kanalizacyjnych i niszczą krawężniki.

– Jeżeli ciężarówka ma 40 ton ładowności, to niszczy nie tylko krawężniki, ale również mury pobliskich domów. Drgania powodują wysuwanie się kamieni z muru. Każdy z mieszkańców wystawia kubły, duże głazy i taczki. Wszystko po to, aby auta nie wjeżdżały na chodniki – skarżą się mieszkańcy.

Potężne tiry przyjeżdżają do Sobótki z całej Polski. Transportują kamień z trzech zakładów górniczych znajdujących się w okolicy. O problemach na Chwałkowskiej wiedzą władze gminy, które od mieszkańców otrzymywały zawiadomienia w tej sprawie. Urząd Miasta i Gminy w Sobótce informuje, że posiada dokumentację projektową na remont ulicy. Sprawę miał przedstawić radnym burmistrz w celu wprowadzenia ewentualnych zmian w budżecie na 2019 rok. Jak dziś się sprawy mają?

– Gmina ubiega się o ośrodki zewnętrzne m.in. na remont dróg w Sobótce Zachodniej. Przy realizacji tej inwestycji brane jest pod uwagę wykonanie również ulicy Chwałkowskiej, na której mieszkają ludzie i nie ma już asfaltu a jeżdżą samochody ciężarowe – informuje Hanna Piwowarska, przewodnicząca rady gminy.

Samorządowcy tłumaczą, że w jednym roku nie da się zrealizować wszystkich potrzeb drogowych w gminie. Wnioski o dotacje są stale składane. Trwa poszukiwanie nowych możliwości dofinansowania. W tej sprawie odbywają się rozmowy ze starostą i marszałkiem.

– Jako Rada jesteśmy w pełnej gotowości do podejmowania potrzebnych decyzji, które są dobre dla gminy. Ta kadencja trwa zaledwie 4,5 miesiąca. W najbliższych tygodniach, może miesiącach, zapadną decyzje o środkach zewnętrznych i wówczas Rada przystąpi do działania. Poczekajmy jeszcze trochę, zachowując spokój. Bądźmy dobrej myśli, że podejmowany przez burmistrza wysiłek zostanie zwieńczony sukcesem – kończy Hanna Piwowarska.

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...