
(Fot. Piotr Czupkowski) Uważajcie na siebie, jeśli możecie, zostańcie w domu. Zabezpieczcie przedmioty na balkonach, nie parkujcie pod drzewami, czy latarniami. Burze bywają śmiertelnie niebezpieczne nie tylko w górach.
Uwaga na groźne burze z gradem. Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało dziś rano ostrzeżenie dla Dolnego Śląska. Burze mogą być gwałtowne. Największym zagrożeniem będą opady gradu oraz porywisty wiatr.
Ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem obowiązuje dzisiaj (28 lipca) od godz. 18.00 do godz. 24.00 na terenie całego Dolnego Śląska.
– Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Miejscami grad. Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną, ostrzeżenia mogą być aktualizowane – informuje synoptyk IMGW-PIB Edyta Socha.
Polscy Łowcy Burz wydali dla naszego regionu ostrzeżenie
Przed wystąpieniem burz, które miejscami mogą być gwałtowne (więcej o spodziewanych zjawiskach napisaliśmy tutaj:…
Opublikowany przez Polscy Łowcy Burz Wtorek, 28 lipca 2020