W drugiej turze Duda i Trzaskowski. Jak głosowała Sobótka? (aktualizacja)

W Sobótce w pierwszej turze wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda. Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Andrzej Duda podczas kampanii prezydenckiej (fot. prezydent.pl)

W Sobótce w pierwszej turze wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej.

W Sobótce na Andrzeja Dudę głosowało 2719 mieszkańców gminy – to jest ponad 43 procent. Na Rafała Trzaskowskiego 1923 osób (ponad 30 procent).

Andrzej Duda wygrał też w Jordanowie Śląskim. Głosowało na niego 955 osób (zdobył ponad 52 proc. głosów). Na Trzaskowskiego 392 mieszkańców (ponad 21 proc.).

Obecny prezydent zdobył większość głosów w Mietkowie 926 (ponad 46 proc.). Na Rafała Trzaskowskiego głosowało 545 ludzi (ponad 27 proc.).

Wygrywam pierwszą turę dzięki Państwa głosom rzeczywiście w sposób absolutnie zdecydowany. Ta przewaga jest potężna i ogromnie jestem za to wdzięczny – powiedział w Łowiczu ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podczas wieczoru wyborczego.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę – 12 lipca.

– Wygraliśmy, ale to dopiero pierwszy etap. Walczymy dalej. Jeszcze dwa tygodnie, nie ma odpoczynku. Prowadzimy kampanię dalej, bo Polska tego potrzebuje. Prezydent Duda w Łowiczu: Wspierajcie mnie, przychodźcie na spotkania. To dla mnie bardzo ważne. Chcę słyszeć Państwa głos – napisał na Facebooku poseł Paweł Hreniak, który niedawno gościł w Sobótce.

Frekwencja w wyborach prezydenckich na Dolnym Śląsku osiągnęła  53,56 procent. Najwyższa była w powiecie wrocławskim, powiecie oławskim i Wrocławiu. Najmniejsza – w powiatach górowskim, lwóweckim i ząbkowickim.

Wyniki pierwszej tury wyborów w gminie Sobótka

Andrzej Duda – 43,69 proc.

Rafał Trzaskowski – 30,90 proc.

Szymon Hołownia – 12,07 proc.

Krzysztof Bosak – 7,81 proc.

Robert Biedroń – 2,51 proc.

Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,25 proc.

Paweł Tanajno – 0,22 proc.

Marek Jakubiak – 0,18 proc.

Stanisław Żółtek- 0,16 proc.

Waldemar Witkowski – 0,14 proc.

Mirosław Piotrowski – 0,08 proc.

 

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.