W gminach powstają nowe drogi i chodniki

W jakich miejscowościach są najgorsze drogi w powiecie wrocławskim? Tego nie można sklasyfikować. – Jakość dróg w każdej gminie jest podobna. Zawsze znajdzie się trasa, którą należy remontować – tłumaczy Andrzej Szawan, wicestarosta.

Remont chodnika w Garncarsku. Prace realizuje gmina i starostwo powiatowe (fot. Grzegorz Chrzan)

W jakich miejscowościach są najgorsze drogi w powiecie? Tego nie można sklasyfikować. – Jakość dróg w każdej gminie jest podobna. Zawsze znajdzie się trasa, którą należy remontować – tłumaczy Andrzej Szawan, wicestarosta.

Najczęściej drogi niszczą ciężkie pojazdy i wzmożony ruch. Do tego dochodzą fatalne warunki atmosferyczne i zmienne temperatury. W wielu miejscowościach jest dziurawy asfalt, jednak ruch tam jest znikomy. Zdaniem wicestarosty Andrzeja Szawana pilność remontu jest tam, gdzie panuje największy ruch. Obecnie w gminach Mietków i Sobótka zakończono sporo remontów chodników i nawierzchni.

W Rękowie kładziona jest nowa nawierzchnia asfaltowa. Przy wjazdach od strony Nasławic i Starego Zamku powstały progi zwalniające. Spowalniacz znajduje się również przy podstawówce.

– W Rękowie i Sulistrowicach starostwo sfinansowało wykonanie nawierzchni w stu procentach. Chodniki w Garncarsku zrealizowano w ramach programu „Bezpieczna Droga”. Powiat dofinansował prace w pięćdziesięciu procentach – mówi Andrzej Szawan.

Nowa droga gminna z nawierzchnią asfaltową powstała w Wawrzeńczycach. Jej długość wynosi 650 metrów. Koszt inwestycji wyniósł ponad 500 tysięcy zł. Na realizację gmina Mietków otrzymała dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego. W Garncarsku trwa budowa chodników z kostki betonowej. Prace są drugim etapem zadania „Budowa chodnika przy drodze powiatowej Nr 2075 D ul. Nowowiejska w Garncarsku”

– Na remont gmina przeznaczyła kwotę czterystu tysięcy złotych. Połowę dołożyło wrocławskie starostwo. Łączna długość remontowanego chodnika wynosi ponad kilometr – informuje Grzegorz Chrzan, radny i sołtys Garncarska.

Kończy się przebudowa ulicy św. Norberta w Strzegomianach. Przebudowano tam ponad kilometr drogi. W ramach prac rozebrano stary fragment tzw. podbudówki. W jej miejsce położono nowy budulec z warstwami asfaltu. Wzdłuż jezdni poprowadzone zostaną betonowe koryta, które zapewnią odpływ deszczówki.

Koszt zadania – blisko 700 tys. zł. Prace w kwocie 262 tys. zł dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Remontowane są również drogi gminne w Sobótce Zachodniej przy ulicach Młyńskiej, Chwałkowskiej, Torowej, Marii Skłodowskiej-Curie i Zmorskiego.

Żródło: UMiG w Sobótce, Starostwo Powiatowe we Wrocławiu, UG Mietków

 

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...