W gminach powstają nowe drogi i chodniki

W jakich miejscowościach są najgorsze drogi w powiecie wrocławskim? Tego nie można sklasyfikować. – Jakość dróg w każdej gminie jest podobna. Zawsze znajdzie się trasa, którą należy remontować – tłumaczy Andrzej Szawan, wicestarosta.

Remont chodnika w Garncarsku. Prace realizuje gmina i starostwo powiatowe (fot. Grzegorz Chrzan)

W jakich miejscowościach są najgorsze drogi w powiecie? Tego nie można sklasyfikować. – Jakość dróg w każdej gminie jest podobna. Zawsze znajdzie się trasa, którą należy remontować – tłumaczy Andrzej Szawan, wicestarosta.

Najczęściej drogi niszczą ciężkie pojazdy i wzmożony ruch. Do tego dochodzą fatalne warunki atmosferyczne i zmienne temperatury. W wielu miejscowościach jest dziurawy asfalt, jednak ruch tam jest znikomy. Zdaniem wicestarosty Andrzeja Szawana pilność remontu jest tam, gdzie panuje największy ruch. Obecnie w gminach Mietków i Sobótka zakończono sporo remontów chodników i nawierzchni.

W Rękowie kładziona jest nowa nawierzchnia asfaltowa. Przy wjazdach od strony Nasławic i Starego Zamku powstały progi zwalniające. Spowalniacz znajduje się również przy podstawówce.

– W Rękowie i Sulistrowicach starostwo sfinansowało wykonanie nawierzchni w stu procentach. Chodniki w Garncarsku zrealizowano w ramach programu „Bezpieczna Droga”. Powiat dofinansował prace w pięćdziesięciu procentach – mówi Andrzej Szawan.

Nowa droga gminna z nawierzchnią asfaltową powstała w Wawrzeńczycach. Jej długość wynosi 650 metrów. Koszt inwestycji wyniósł ponad 500 tysięcy zł. Na realizację gmina Mietków otrzymała dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego. W Garncarsku trwa budowa chodników z kostki betonowej. Prace są drugim etapem zadania „Budowa chodnika przy drodze powiatowej Nr 2075 D ul. Nowowiejska w Garncarsku”

– Na remont gmina przeznaczyła kwotę czterystu tysięcy złotych. Połowę dołożyło wrocławskie starostwo. Łączna długość remontowanego chodnika wynosi ponad kilometr – informuje Grzegorz Chrzan, radny i sołtys Garncarska.

Kończy się przebudowa ulicy św. Norberta w Strzegomianach. Przebudowano tam ponad kilometr drogi. W ramach prac rozebrano stary fragment tzw. podbudówki. W jej miejsce położono nowy budulec z warstwami asfaltu. Wzdłuż jezdni poprowadzone zostaną betonowe koryta, które zapewnią odpływ deszczówki.

Koszt zadania – blisko 700 tys. zł. Prace w kwocie 262 tys. zł dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Remontowane są również drogi gminne w Sobótce Zachodniej przy ulicach Młyńskiej, Chwałkowskiej, Torowej, Marii Skłodowskiej-Curie i Zmorskiego.

Żródło: UMiG w Sobótce, Starostwo Powiatowe we Wrocławiu, UG Mietków

 

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...