W Popowicach bezpieczniej. Samochody muszą zwalniać

Rok temu mieszkańcy Popowic domagali się poprawy bezpieczeństwa m.in. zamontowania progów zwalniających. Dziś są nowe chodniki, spowalniacze i zjazdy na posesje.

Remont w Popowicach sfinansował powiat wspólnie z gminą Jordanów Śląski. Inwestycja była możliwa dzięki programowi „Bezpieczna droga” (fot. bom)

Rok temu mieszkańcy Popowic domagali się poprawy bezpieczeństwa m.in. zamontowania progów zwalniających na jezdni. Dziś mają nowe chodniki, spowalniacze i zjazdy na posesje.

Przypomnijmy. W lutym 2019 mieszkańcy spotkali się z posłem Michałem Jarosem i Pawłem Filipczakiem, wójtem Jordanowa Śląskiego. Ludzie skarżyli się na tiry, które omijają zakorkowane skrzyżowania na drodze krajowej nr 8, skracają sobie drogę przez Popowice. Ograniczenia prędkości nie przestrzegali też kierowcy osobówek.

Mieszkańcy tłumaczyli, że przez wieś biegnie tranzyt. Doszło już do kilku wypadków. W tej sprawie Paweł Filipczak z posłem Jarosem interweniowali we wrocławskim starostwie powiatowym, które jest zarządcą drogi.

– Skierowałem w tej sprawie interwencję do starosty Romana Potockiego. Minął rok, na drodze są progi a mieszkańcy mogą korzystać z bezpiecznego chodnika. Mała rzecz a bardzo potrzebna. Cieszy skuteczne rozwiązanie problemu – mówi Michał Jaros.

Zdaniem posła kwestia bezpieczeństwa musi być priorytetem dla władz i instytucji każdego szczebla. Wypadki na przejściach z udziałem pieszych nieustannie rosną z roku na rok.

Remont w Popowicach sfinansował powiat wspólnie z gminą Jordanów Śląski. Inwestycja była możliwa dzięki programowi „Bezpieczna droga”. Przy ulicy Kościuszki wykonano zjazdy na posesje, położono kostkę chodnikową na długości ok. 200 metrów i zamontowano dwa progi zwalniające.

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.