W Sobótce wygrywa Rafał Trzaskowski. W całej gminie Andrzej Duda (aktualizacja)

W Sobótce w drugiej turze wyborów prezydenckich zwyciężył Rafał Trzaskowski. W całej gminie wygrał urzędujący Prezydent Andrzej Duda.

PKW: Andrzej Duda zdobył w drugiej turze 51,21 procent głosów, a Rafał Trzaskowski – 48,79

W Sobótce w drugiej turze wyborów prezydenckich zwyciężył Rafał Trzaskowski. W całej gminie wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda.

W Sobótce na Rafała Trzaskowskiego głosowało 1981  mieszkańców. Na Andrzeja Dudę 1681 osób.

Natomiast w całej gminie Sobótka, Andrzej Duda zdobył 3364 głosy, a Rafał Trzaskowski 3242. Frekwencja wyniosła 65,86 proc.

W sześciu komisjach na terenie gminy Sobótka (szkoły w Sobótce, Sobótce Zachodniej, Świątnikach, Rogowie Sobóckim i Rękowie) uprawnionych do głosowania było 10 132 osób. Liczba głosów ważnych wyniosła – 6 602.

Ile głosów oddano w poszczególnych komisjach wyborczych? Zespół Szkolno-Przedszkolny ulicy Świdnicka (dawna szkoła podstawowa nr 1) – na Rafała Trzaskowskiego 820 głosów, na Andrzeja Dudę – 691. Hala widowiskowo-sportowa ul. Świdnicka. Na Rafała Trzaskowskiego 554 głosów, na Andrzeja Dudę – 445. Sobótka Zachodnia (szkoła podstawowa nr 2). Na Trzaskowskiego 607, na Dudę – 545.

Rogów Sobócki – Tutaj Andrzej Duda zdobył 476 głosów. Rafał Trzaskowski – 387.

W Rękowie Andrzej Duda zwyciężył 485 głosami. Na Rafała Trzaskowskiego głos oddało 357 osób.

W Świątnikach na Andrzeja Dudę głosowało 722 mieszkańców. Na Rafała Trzaskowskiego – 517.

W gminie Jordanów Śląski głosowano w świetlicach w Jordanowie i Janówku. Frekwencja była bardzo wysoka i wyniosła blisko 83 procent. Liczba głosów ważnych – 2 044.

– Gratulujemy mieszkańcom gminy Jordanów Śląski najwyższej frekwencji w powiecie wrocławskim – dziękował na Facebooku Paweł Filipczak, wójt Jordanowa Śląskiego.

W gminie Mietków głosowano w Domanicach, Maniowie, Borzygniewie i Mietkowie. Frekwencja wyniosła ponad 70 procent. Oddano 2 146 głosów ważnych.

 

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.