Wichura łamała drzewa w Sobótce i Mietkowie

Strażacy z Mietkowa usuwali połamane drzewa w Kilianowie i przy Zalewie Mietkowskim. Podobne interwencje miała Ochotnicza Straż Pożarna w Sobótce.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu poinformował, że w ciągu nocy straż pożarna miała 470 interwencji (zdjęcie ilustracyjne, OSP)

Strażacy z Mietkowa usuwali połamane drzewa w Kilianowie i przy Zalewie Mietkowskim. Podobne interwencje miała Ochotnicza Straż Pożarna w Sobótce.

W niedzielę po godzinie 22. strażacy z Sobótki dostali wezwanie do powalonego konaru przy ulicy Armii Krajowej. Wcześniej wyjeżdżali usunąć drzewo w Mirosławicach. Konar runął na drogę niedaleko lotniska. Dziś rano ochotnicy interweniowali na posesji przy Turystycznej, gdzie na płot przechyliła się sosna.

Spokojniej było w Jordanowie Śląskim.

– Nie mieliśmy ani jednej interwencji. Niestety mamy problem z usuwaniem szkód po poprzedniej wichurze. Drogowcy nadal nie naprawili sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 8. Nad chodnikiem wisi uszkodzone ramię sygnalizatora – mówi Marek Dębek, szef OSP Jordanów Śląski.

Naczelnik dodaje, że coraz większym problemem w okolicy jest liczba zniszczonych pojazdów przy węzłach komunikacyjnych. Wraki zalegają m.in. w Jordanowie Śląskim, Gniechowicach, Magnicach i Kobierzycach. Okradzionych i spalonych samochodów nikt nie wywozi.

Wichura niszczyła też drzewa w gminach Mietków i Kąty Wrocławskie.

– Strażacy wyjeżdżali usuwać połamane drzewo w Kilianowie w gminie Kąty Wrocławskie. Wichura zniszczyła też drzewa przy zbiorniku wodnym i oczyszczalni ścieków w Mietkowie – informuje Mariusz Susło ze stanowiska do spraw obronnych w Urzędzie Gminy Mietków.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu poinformował, że w ciągu nocy straż pożarna miała 470 interwencji. Wiatr zrywał dachy domów w gminie Długołęka. W okolicach Strzelina (gmina Wiązów) wichura zerwała linię energetyczną.

Ulewom towarzyszyły opady deszczu. To spowodowało gwałtowne wezbranie wody w rzekach. Na wielu z nich poziom wzrósł do stanów ostrzegawczych, a nawet alarmowych.

 

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *