Wichura łamała drzewa w Sobótce i Mietkowie

Strażacy z Mietkowa usuwali połamane drzewa w Kilianowie i przy Zalewie Mietkowskim. Podobne interwencje miała Ochotnicza Straż Pożarna w Sobótce.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu poinformował, że w ciągu nocy straż pożarna miała 470 interwencji (zdjęcie ilustracyjne, OSP)

Strażacy z Mietkowa usuwali połamane drzewa w Kilianowie i przy Zalewie Mietkowskim. Podobne interwencje miała Ochotnicza Straż Pożarna w Sobótce.

W niedzielę po godzinie 22. strażacy z Sobótki dostali wezwanie do powalonego konaru przy ulicy Armii Krajowej. Wcześniej wyjeżdżali usunąć drzewo w Mirosławicach. Konar runął na drogę niedaleko lotniska. Dziś rano ochotnicy interweniowali na posesji przy Turystycznej, gdzie na płot przechyliła się sosna.

Spokojniej było w Jordanowie Śląskim.

– Nie mieliśmy ani jednej interwencji. Niestety mamy problem z usuwaniem szkód po poprzedniej wichurze. Drogowcy nadal nie naprawili sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 8. Nad chodnikiem wisi uszkodzone ramię sygnalizatora – mówi Marek Dębek, szef OSP Jordanów Śląski.

Naczelnik dodaje, że coraz większym problemem w okolicy jest liczba zniszczonych pojazdów przy węzłach komunikacyjnych. Wraki zalegają m.in. w Jordanowie Śląskim, Gniechowicach, Magnicach i Kobierzycach. Okradzionych i spalonych samochodów nikt nie wywozi.

Wichura niszczyła też drzewa w gminach Mietków i Kąty Wrocławskie.

– Strażacy wyjeżdżali usuwać połamane drzewo w Kilianowie w gminie Kąty Wrocławskie. Wichura zniszczyła też drzewa przy zbiorniku wodnym i oczyszczalni ścieków w Mietkowie – informuje Mariusz Susło ze stanowiska do spraw obronnych w Urzędzie Gminy Mietków.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu poinformował, że w ciągu nocy straż pożarna miała 470 interwencji. Wiatr zrywał dachy domów w gminie Długołęka. W okolicach Strzelina (gmina Wiązów) wichura zerwała linię energetyczną.

Ulewom towarzyszyły opady deszczu. To spowodowało gwałtowne wezbranie wody w rzekach. Na wielu z nich poziom wzrósł do stanów ostrzegawczych, a nawet alarmowych.

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.