Więcej autobusów w weekendy. Sklep Ślężański oferuje darmową kawę turystom

Polbus uruchamia więcej weekendowych połączeń do Sulistrowiczek i na przełęcz Tąpadła. Specjalną ofertę turystyczną ma również sklep Ślężański w Sobótce.

Na dworcu szef Polbusu zapowiedział zwiększenie ilości weekendowych kursów do miejscowości atrakcyjnych turystycznie (fot. bom)

Polbus uruchomił więcej weekendowych połączeń do Sulistrowiczek i na przełęcz Tąpadła. Specjalną ofertę turystyczną ma również sklep Ślężański.

Na wrocławskim dworcu autobusowym zorganizowano konferencję, na której poinformowano o nowych połączeniach do miejscowości uzdrowiskowych i turystycznych w regionie.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele m.in. Twierdzy w Srebrnej Górze, Uzdrowisk Kłodzkich, Muzeum Papiernictwa w Kudowie-Zdroju i sklepu Ślężańskiego w Sobótce.

– Do biletu autobusowego z Wrocławia do Sobótki w weekend dołączony będzie żółty wołczer na dobrą kawę w naszym punkcie przy ulicy Świdnickiej. Na miejscu udzielamy również informacji turystycznej. Od 1 lipca punkt jest otwarty również w soboty i niedziele – mówi Ewelina Staniszewska, współwłaścicielka Ślężańskiego.

Według Mariusza Kruka – szefa PKS Polbus, istnieje duże zapotrzebowanie na dojazd transportem publicznym w różne ciekawe miejsca. W weekend uruchomiono więcej połączeń do Sulistrowiczek.

– Brakowało połączeń na przełęcz Tąpadła. Z pewnością odciąży to ruch samochodów w tamtym rejonie. Teraz każdy będzie mógł skorzystać z zalewu w Sulistrowiczkach i szlaków w Masywie Ślęży. Znajdzie się również czas na zwiedzenie skansenu w Będkowicach – informuje Paweł Selucha, specjalista do spraw turystyki w Polbusie.

Zwiększona ilość kursów ma obowiązywać do połowy września. Po tym terminie przejazdy zostaną ograniczone.

Dodatkowo przewoźnik pracuje nad rozwiązaniem, aby umożliwić pasażerom przewóz rowerów.

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.