WOŚP w Sobótce i Jordanowie Śląskim

Kilkudziesięciu wolontariuszy kwestowało na ulicach Sobótki i Jordanowa Śląskiego. Oba sztaby WOŚP zebrały łącznie ponad 36 tys. zł. Pieniądze przekazano na zakup specjalistycznego sprzętu dla 50 szpitali.

Kilkudziesięciu wolontariuszy kwestowało na ulicach Sobótki i Jordanowa Śląskiego. Oba sztaby WOŚP zebrały łącznie ponad 36 tys. zł. Pieniądze przekazano na zakup specjalistycznego sprzętu dla 50 szpitali.

W Sobótce pieniądze do puszek zbierało 25 wolontariuszy. Kwestowano również w Księginicach Małych, Rogowie, Nasławicach i Sobótce Zachodniej. Rok temu podczas finału zebrano szesnaście tysięcy złotych. W tym roku zebrano ponad 26 tys. zł.

– Podczas samej aukcji zebrano blisko 3800 zł. Do wylicytowania były m.in. rejs motorówką po Odrze, stylowe grafiki i koszulki Śląska Wrocław z autografami pierwszej drużyny. Oprócz tego książki, wejściówki do teatru i wiele innych przedmiotów podarowanych przez mieszkańców – mówi Wiesław Drozdowski, szef sobóckiego sztabu.

Koszulkę z autografami drużyny Śląska Wrocław na prośbę Roberta Krajewskiego – redaktora naczelnego Gazety Ślężańskiej przekazał Wojciech Bochnak, wiceprezes Śląska Wrocław. Wieczorem na stadionie odbyła się licytacja gadżetów i koncerty lokalnych zespołów – rapera Czesia Ostrowskiego, grupy Illustrious i Michała Waloszczyka – Ngorongoro.

– Kwestowaliśmy na terenie różnych miejscowości. Ludzie chętnie wrzucali pieniądze do puszek. Było spokojnie i nie spotkaliśmy się z żadną agresją – opowiada Sylwia Muszyńska, wolontariuszka.

Harcerze uzbierali prawie 10 tys. zł

W Jordanowie Śląskim kwestowali harcerze ze szczepu „Wataha”. Pieniądze zbierano pod kościołami w Glinicy, Piotrówku, Wilczkowicach i Jordanowie.

– W zbiórce uczestniczyło 12 wolontariuszy. Rok temu uzbieraliśmy niecałe dziesięć tysięcy zł. Mamy nadzieję, że w tym roku wpadnie więcej. W świetlicy wystąpi sześć lokalnych zespołów – zapowiadała Małgorzata Kozak, komendantka 109. szczepu „Wataha”.

Na akcję wystawiono produkty lokalne m.in. z jordanowskiego młyna (mąka, kasza, płatki), produkty od stowarzyszenia „Ślężańskie”, koszulki WOŚP z nadrukami namalowanymi przez harcerzy, płyty didżeja Żurka i fotografie Jordanowa zrobione przez Michała Mirowskiego. Sztab wsparł również Paweł Filipczak, wójt Jordanowa Śląskiego.

– 25 lat temu podczas drugiej edycji mocno zaangażowałem się w orkiestrę. Liczy się jej szczytny cel. Nawet moje dziecko – dziś 16-letni młodzieniec korzystał ze sprzętu WOŚP. Nie mam żadnych skrupułów, aby nadal wspierać akcję – argumentuje Paweł Filipczak.

Do puszek harcerzy wpadło 9920 złotych.

 

 

Posts Grid

Poseł Jaros interweniuje w Sobótce. Chodzi o rekordowe podwyżki podatków! [FILM]

Fot. GW Poseł Michał Jaros wraz ze swoim asystentem Grzegorzem Waksmundzkim złożyli dziś interwencję poselską w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce. Interwencja dotyczy podwyższenia...

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...