WOŚP w Sobótce i Jordanowie Śląskim

Kilkudziesięciu wolontariuszy kwestowało na ulicach Sobótki i Jordanowa Śląskiego. Oba sztaby WOŚP zebrały łącznie ponad 36 tys. zł. Pieniądze przekazano na zakup specjalistycznego sprzętu dla 50 szpitali.

Kilkudziesięciu wolontariuszy kwestowało na ulicach Sobótki i Jordanowa Śląskiego. Oba sztaby WOŚP zebrały łącznie ponad 36 tys. zł. Pieniądze przekazano na zakup specjalistycznego sprzętu dla 50 szpitali.

W Sobótce pieniądze do puszek zbierało 25 wolontariuszy. Kwestowano również w Księginicach Małych, Rogowie, Nasławicach i Sobótce Zachodniej. Rok temu podczas finału zebrano szesnaście tysięcy złotych. W tym roku zebrano ponad 26 tys. zł.

– Podczas samej aukcji zebrano blisko 3800 zł. Do wylicytowania były m.in. rejs motorówką po Odrze, stylowe grafiki i koszulki Śląska Wrocław z autografami pierwszej drużyny. Oprócz tego książki, wejściówki do teatru i wiele innych przedmiotów podarowanych przez mieszkańców – mówi Wiesław Drozdowski, szef sobóckiego sztabu.

Koszulkę z autografami drużyny Śląska Wrocław na prośbę Roberta Krajewskiego – redaktora naczelnego Gazety Ślężańskiej przekazał Wojciech Bochnak, wiceprezes Śląska Wrocław. Wieczorem na stadionie odbyła się licytacja gadżetów i koncerty lokalnych zespołów – rapera Czesia Ostrowskiego, grupy Illustrious i Michała Waloszczyka – Ngorongoro.

– Kwestowaliśmy na terenie różnych miejscowości. Ludzie chętnie wrzucali pieniądze do puszek. Było spokojnie i nie spotkaliśmy się z żadną agresją – opowiada Sylwia Muszyńska, wolontariuszka.

Harcerze uzbierali prawie 10 tys. zł

W Jordanowie Śląskim kwestowali harcerze ze szczepu „Wataha”. Pieniądze zbierano pod kościołami w Glinicy, Piotrówku, Wilczkowicach i Jordanowie.

– W zbiórce uczestniczyło 12 wolontariuszy. Rok temu uzbieraliśmy niecałe dziesięć tysięcy zł. Mamy nadzieję, że w tym roku wpadnie więcej. W świetlicy wystąpi sześć lokalnych zespołów – zapowiadała Małgorzata Kozak, komendantka 109. szczepu „Wataha”.

Na akcję wystawiono produkty lokalne m.in. z jordanowskiego młyna (mąka, kasza, płatki), produkty od stowarzyszenia „Ślężańskie”, koszulki WOŚP z nadrukami namalowanymi przez harcerzy, płyty didżeja Żurka i fotografie Jordanowa zrobione przez Michała Mirowskiego. Sztab wsparł również Paweł Filipczak, wójt Jordanowa Śląskiego.

– 25 lat temu podczas drugiej edycji mocno zaangażowałem się w orkiestrę. Liczy się jej szczytny cel. Nawet moje dziecko – dziś 16-letni młodzieniec korzystał ze sprzętu WOŚP. Nie mam żadnych skrupułów, aby nadal wspierać akcję – argumentuje Paweł Filipczak.

Do puszek harcerzy wpadło 9920 złotych.

 

 

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...