Wybrano nowych sołtysów

Na sesji burmistrz i radni podziękowali Stanisławowi Dziedzińskiemu z Wojnarowic, który przez 41 lat pełnił funkcję sołtysa. Jakie cechy powinien posiadać dobry włodarz wsi?

fot. Trzeba  mieć szczęście. Zasadniczo przez 41 lat dogadywałem się z każdym burmistrzem – mówi Stanisław Dudziński (z prawej)

Na sesji burmistrz i radni podziękowali Stanisławowi Dziedzińskiemu z Wojnarowic, który przez 41 lat pełnił funkcję sołtysa. Jakie cechy powinien posiadać dobry włodarz wsi?

Uroczystą sesję zorganizowano w sali widowiskowej Ślężańskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sobótce. Na scenę zaproszono odchodzących i nowo wybranych sołtysów. Wszyscy otrzymali kwiaty, podziękowania i miniaturowe miśki – symbole gminy.

– Myślę, że wzajemne zrozumienie oraz współpraca będzie ponad podziałami. Pamiętajcie – jesteście przewodnikami w swoich miejscowościach. Macie scalać i łączyć, nie dzielić, bo nie taka rola sołtysa. Chciałem was prosić o zaangażowanie w rozwój miejsca, w którym żyjemy – zaapelował Mirosław Jarosz, burmistrz Sobótki.

Kadencja przedstawicieli wsi trwa pięć lat. Sołtysi pobierają podatki od mieszkańców np. za posiadanie psów i załatwiają wszystkie bieżące sprawy związane z daną miejscowością. Zgłaszają też radnym i starają się rozwiązać problemy, z jakimi borykają się ludzie. Jakie cechy powinien posiadać dobry włodarz wsi?

-Trzeba  mieć szczęście. Zasadniczo przez 41 lat dogadywałem się z każdym burmistrzem. Zdarzały się lata bardzo ciężkie. Na wszystko brakowało pieniędzy. Niedawno to się zmieniło. Mamy już wykopane fundamenty pod świetlicę. Obecny burmistrz obiecał, że prace dokończy – mówi Stanisław Dziedziński.

Zdaniem sołtysa Wojnarowic największym problemem jest brak aktywności ludzi. Ważne jest również, aby na spotkania mieszkańców przychodziła rada sołecka.

– Niestety, w Polsce często się zdarza, że rady są skłócone. Spotkania kończą się awanturami. Ja na szczęście takiej rady nie miałem – kończy sołtys.

Nowo wybrani sołtysi kadencji 2019 – 2023:

Piotr Murawski – Będkowice

Grzegorz Chrzan – Garncarsko

Izabela Mucha – Kryształowice

Rafał Kotwica – Księginice Małe

Paweł Fabian – Kunów

Marek Szymański – Michałowice

Iwona Czyż – Mirosławice

Władysław Targoni – Nasławice

Jarosław Wyczyński – Okulice

Emil Pawlina – Olbrachtowice

Joanna Palonka-Korol – Przemiłów

Mateusz Maziak – Przezdrowice

Olga Guściora – Ręków

Andrzej Bzymek – Rogów Sobócki

Jerzy Czerwiec – Siedlakowice

Ryszard Saltarski – Sobótka

Mariusz Żłobiński – Stary Zamek

Sylwia Niedźwiedź – Strachów

Antoni Longier – Strzegomiany

Alicja Krupa – Sulistrowice

Marek Juraszek – Sulistrowiczki

Ryszard Godek – Świątniki

Mariola Szmyd – Wojnarowice

Iwona Medyńska – Żerzuszyce

 

 

 

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...