Wybrano nowych sołtysów

Na sesji burmistrz i radni podziękowali Stanisławowi Dziedzińskiemu z Wojnarowic, który przez 41 lat pełnił funkcję sołtysa. Jakie cechy powinien posiadać dobry włodarz wsi?

fot. Trzeba  mieć szczęście. Zasadniczo przez 41 lat dogadywałem się z każdym burmistrzem – mówi Stanisław Dudziński (z prawej)

Na sesji burmistrz i radni podziękowali Stanisławowi Dziedzińskiemu z Wojnarowic, który przez 41 lat pełnił funkcję sołtysa. Jakie cechy powinien posiadać dobry włodarz wsi?

Uroczystą sesję zorganizowano w sali widowiskowej Ślężańskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sobótce. Na scenę zaproszono odchodzących i nowo wybranych sołtysów. Wszyscy otrzymali kwiaty, podziękowania i miniaturowe miśki – symbole gminy.

– Myślę, że wzajemne zrozumienie oraz współpraca będzie ponad podziałami. Pamiętajcie – jesteście przewodnikami w swoich miejscowościach. Macie scalać i łączyć, nie dzielić, bo nie taka rola sołtysa. Chciałem was prosić o zaangażowanie w rozwój miejsca, w którym żyjemy – zaapelował Mirosław Jarosz, burmistrz Sobótki.

Kadencja przedstawicieli wsi trwa pięć lat. Sołtysi pobierają podatki od mieszkańców np. za posiadanie psów i załatwiają wszystkie bieżące sprawy związane z daną miejscowością. Zgłaszają też radnym i starają się rozwiązać problemy, z jakimi borykają się ludzie. Jakie cechy powinien posiadać dobry włodarz wsi?

-Trzeba  mieć szczęście. Zasadniczo przez 41 lat dogadywałem się z każdym burmistrzem. Zdarzały się lata bardzo ciężkie. Na wszystko brakowało pieniędzy. Niedawno to się zmieniło. Mamy już wykopane fundamenty pod świetlicę. Obecny burmistrz obiecał, że prace dokończy – mówi Stanisław Dziedziński.

Zdaniem sołtysa Wojnarowic największym problemem jest brak aktywności ludzi. Ważne jest również, aby na spotkania mieszkańców przychodziła rada sołecka.

– Niestety, w Polsce często się zdarza, że rady są skłócone. Spotkania kończą się awanturami. Ja na szczęście takiej rady nie miałem – kończy sołtys.

Nowo wybrani sołtysi kadencji 2019 – 2023:

Piotr Murawski – Będkowice

Grzegorz Chrzan – Garncarsko

Izabela Mucha – Kryształowice

Rafał Kotwica – Księginice Małe

Paweł Fabian – Kunów

Marek Szymański – Michałowice

Iwona Czyż – Mirosławice

Władysław Targoni – Nasławice

Jarosław Wyczyński – Okulice

Emil Pawlina – Olbrachtowice

Joanna Palonka-Korol – Przemiłów

Mateusz Maziak – Przezdrowice

Olga Guściora – Ręków

Andrzej Bzymek – Rogów Sobócki

Jerzy Czerwiec – Siedlakowice

Ryszard Saltarski – Sobótka

Mariusz Żłobiński – Stary Zamek

Sylwia Niedźwiedź – Strachów

Antoni Longier – Strzegomiany

Alicja Krupa – Sulistrowice

Marek Juraszek – Sulistrowiczki

Ryszard Godek – Świątniki

Mariola Szmyd – Wojnarowice

Iwona Medyńska – Żerzuszyce

 

 

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...