Wyremontują dworzec, jeśli będzie więcej podróżnych

Według kolei rezygnacja z rewitalizacji stacji w Olbrachtowicach nie oznacza jej likwidacji. Najbliższy przystanek PKP PLK zostanie uruchomiony w Pustkowie Żurawskim – 3 km od Olbrachtowic.

Obecnie stacja jest zdewastowana i wymaga remontu. Perony zarastają trawą. Zobacz galerię (fot. bom)

Według kolei rezygnacja z rewitalizacji stacji w Olbrachtowicach nie oznacza jej likwidacji. Najbliższy przystanek PKP PLK zostanie uruchomiony w Pustkowie Żurawskim – 3 km od Olbrachtowic.

Na naszą interwencję w sprawie braku uruchomienia stacji PKP w Olbrachtowicach odpowiedział Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Przypomnijmy. Pociągi z Wrocławia, przez Sobótkę do Świdnicy i dalej do Jedliny Zdroju mają ruszyć po remoncie linii 285. Rewitalizacja powinna zostać zakończona przez spółkę PKP PLK do końca 2020 roku. Według zapewnień PKP rezygnacja z prac modernizacyjnych przystanku w Olbrachtowicach nie jest równoznaczna z jego likwidacją.

– W przypadku wygospodarowania środków finansowych na remont infrastruktury w ramach odrębnego projektu, możliwe będzie wprowadzenie zatrzymań pociągów także na przystanku Olbrachtowice. Nastąpi to w przyszłości, gdy będzie uzasadnione dostatecznie dużą liczbą mieszkańców zainteresowanych codziennymi dojazdami np. do szkoły czy pracy, zarówno w kierunku Wrocławia, jak i Świdnicy – informuje Michał Nowakowski, rzecznik marszałka.

Między Wrocławiem a Sobótką zaplanowano obsługę następujących przystanków: Bielany Wrocławskie, Domasław, Kobierzyce, Wierzbice Wrocławskie, Pustków Żurawski, Rogów Sobócki i Sobótka. Co mają robić mieszkańcy Olbrachtowic?

Rzecznik tłumaczy, że w odległości około 2,7 km od obecnej lokalizacji przystanku Olbrachtowice w kierunku Wrocławia zlokalizowany będzie przystanek Pustków Żurawski. Uruchomienie kolejnego przystanku w tak niewielkiej odległości tylko dla obsługi dwóch wsi Kryształowice i Olbrachtowice (Ręków położona jest w podobnej odległości do przystanku Pustków Żurawski) o stosunkowo niewielkiej liczbie mieszkańców, nie znajduje uzasadnienia handlowego.

– Obie wsie położone są w odległości około 1 km od dotychczasowej lokalizacji przystanku, co w zestawieniu z niewielką liczbą ludności z okolicznych miejscowości wpływa na małe zainteresowanie tą formą komunikacji – kończy rzecznik.

Cała rewitalizacja linii 285 od Wrocławia do Jedliny Zdroju, to koszt blisko 400 mln zł, z czego aż 265 mln zł to środki unijne przekazane przez samorząd województwa.

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...