Wyróżniono młodych wolontariuszy (galeria)

Uczniowie wspólnie z opiekunami organizują zbiórki charytatywne dla hospicjum i wspierają schroniska dla zwierząt. Pomagają też seniorom. To jednak nie koniec.

Na spotkanie zaproszono wolontariuszy i nauczycieli z podstawówek w gminie Sobótka

Uczniowie wspólnie z opiekunami organizują zbiórki charytatywne dla hospicjum i wspierają schroniska dla zwierząt. Pomagają też seniorom. To jednak nie koniec.

Do Urzędu Miasta i Gminy w Sobótce zaproszono uczniów i nauczycieli, którzy w swoich miejscowościach pomagają mieszkańcom. Do udziału zaproszono młodzież z podstawówek z Sobótki, Świątnik i Rogowa Sobóckiego. Wszyscy wolontariusze angażują się w bezinteresowną pomoc.

– Chodzi o rozwinięcie w młodych ludziach potrzeby pomagania innym. W dzisiejszych czasach większość społeczeństwa nastawiona jest konsumpcyjnie, zwłaszcza młodzież. Dlatego chcemy pokazać, że nie do końca tak się dzieje – mówiła Ewa Łakomiec, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Sobótce.

W dalszej części spotkania młodzież wspólnie z 10. Ślężańską Drużyną Harcerek „Szlak” omówili swoje działania. W pomaganie angażują się całe klasy m.in. przygotowują paczki dla seniorów. Współpracują też z Domem Pomocy Społecznej w Borzygniewie (gmina Mietków).

– Co roku organizujemy zbiórki dla hospicjum dziecięcego. Na święta przygotowujemy paczki żywnościowe dla biednych rodzin. Przekazujemy też karmę i koce schroniskom dla zwierząt – wyliczali uczniowie ze szkoły nr 2 w Sobótce Zachodniej.

Wolontariusze ze Świątnik organizują zbiórki ubrań dla maluchów z domów dziecka i pieniędzy na wymianę okien w klasach. Mama jednej z uczennic zapoczątkowała szkolenie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, również przy wstrząsie anafilaktycznym.

– Niestety nauczyciele nie są na to przygotowani. Wiedzą, co robić podczas nagłych wypadków, ale o ratowaniu dziecka podczas wstrząsu nie mają pojęcia. Próbowaliśmy zorganizować szkolenia w podstawówce w Sobótce i w urzędzie gminy, ale nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi – zaznaczyła Małgorzata Młyńska, jedna z mam, której córka uczy się w Świątnikach.

Urzędnicy zapewnili, że w czerwcu w ośrodku kultury w Sobótce nastąpi uroczysta prezentacja dokonań wolontariuszy. Podobne spotkanie odbędzie się w Świątnikach.

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...