Wyróżniono młodych wolontariuszy (galeria)

Uczniowie wspólnie z opiekunami organizują zbiórki charytatywne dla hospicjum i wspierają schroniska dla zwierząt. Pomagają też seniorom. To jednak nie koniec.

Na spotkanie zaproszono wolontariuszy i nauczycieli z podstawówek w gminie Sobótka

Uczniowie wspólnie z opiekunami organizują zbiórki charytatywne dla hospicjum i wspierają schroniska dla zwierząt. Pomagają też seniorom. To jednak nie koniec.

Do Urzędu Miasta i Gminy w Sobótce zaproszono uczniów i nauczycieli, którzy w swoich miejscowościach pomagają mieszkańcom. Do udziału zaproszono młodzież z podstawówek z Sobótki, Świątnik i Rogowa Sobóckiego. Wszyscy wolontariusze angażują się w bezinteresowną pomoc.

– Chodzi o rozwinięcie w młodych ludziach potrzeby pomagania innym. W dzisiejszych czasach większość społeczeństwa nastawiona jest konsumpcyjnie, zwłaszcza młodzież. Dlatego chcemy pokazać, że nie do końca tak się dzieje – mówiła Ewa Łakomiec, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Sobótce.

W dalszej części spotkania młodzież wspólnie z 10. Ślężańską Drużyną Harcerek „Szlak” omówili swoje działania. W pomaganie angażują się całe klasy m.in. przygotowują paczki dla seniorów. Współpracują też z Domem Pomocy Społecznej w Borzygniewie (gmina Mietków).

– Co roku organizujemy zbiórki dla hospicjum dziecięcego. Na święta przygotowujemy paczki żywnościowe dla biednych rodzin. Przekazujemy też karmę i koce schroniskom dla zwierząt – wyliczali uczniowie ze szkoły nr 2 w Sobótce Zachodniej.

Wolontariusze ze Świątnik organizują zbiórki ubrań dla maluchów z domów dziecka i pieniędzy na wymianę okien w klasach. Mama jednej z uczennic zapoczątkowała szkolenie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, również przy wstrząsie anafilaktycznym.

– Niestety nauczyciele nie są na to przygotowani. Wiedzą, co robić podczas nagłych wypadków, ale o ratowaniu dziecka podczas wstrząsu nie mają pojęcia. Próbowaliśmy zorganizować szkolenia w podstawówce w Sobótce i w urzędzie gminy, ale nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi – zaznaczyła Małgorzata Młyńska, jedna z mam, której córka uczy się w Świątnikach.

Urzędnicy zapewnili, że w czerwcu w ośrodku kultury w Sobótce nastąpi uroczysta prezentacja dokonań wolontariuszy. Podobne spotkanie odbędzie się w Świątnikach.

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...