Za 3 tygodnie ruszą prace na linii kolejowej Wrocław – Sobótka

Kończy się remont torowiska na odcinku Świdnica – Sobótka. Obecnie na stacji w Sobótce Zachodniej wymieniane są rozjazdy i elementy linii zapewniające możliwość przejazdu pociągu z toru na tor.

Po ponad 18 latach odnowiona trasa zapewni ponownie przejazd składów pasażerskich. Zakończenie robót planowane jest na przełomie 2020-2021 roku (fot. bom)

Kończy się remont torowiska na odcinku Świdnica – Sobótka. Obecnie na stacji w Sobótce Zachodniej wymieniane są rozjazdy i elementy linii zapewniające możliwość przejazdu pociągu z toru na tor.

Z Wrocławia do Sobótki pojedziemy pociągiem w 2021 roku. Odnawiana przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA. linia zapewni codzienne podróże i rekreacyjne wypady w masyw Ślęży.

– Z myślą o podróżnych przebudowane zostaną perony. Zostanie zainstalowane nowe oświetlenie ledowe. Będą wiaty i ławki oraz czytelne oznakowanie. Dojścia na peron zostaną dostosowane do potrzeb wszystkich podróżnych. Od Świdnicy do Sobótki Zachodniej ułożony już nowy tor, wymieniono rozjazdy – wylicza Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP SA.

Prace poprzedziło usunięcie starych szyn oraz wzmocnienie podtorza i odwodnienie terenu. Gruntownej renowacji poddano blisko 30 obiektów inżynieryjnych, w tym wiadukt kolejowy nad ulicą Śląską w Świdnicy.

Prowadzony jest montaż urządzeń sterowania i zabezpieczenia ruchu kolejowego. Na jednotorowej trasie Wrocław –Świdnica w Bielanach Wrocławskich i Sobótce Zachodniej będą zapewnione mijanki.

Takie rozwiązanie usprawni ruch pociągów.

– W maju planowane jest zakończenie prac torowych na odcinku Świdnica – Sobotka Zachodnia i przystąpienie do robót na drugim Sobótka Zachodnia – Wrocław. Organizacja prac i podział na dwa odcinki wynika z potrzeby zapewnienia stałego dojazdu składów dla wywozu kruszywa ze stacji w Sobótce Zachodniej – dodaje rzecznik.

We Wrocławiu przybędą dwa przystanki: Wrocław Partynice i Wrocław Wojszyce. Ich lokalizację ustalono w dogodnych dla pasażerów miejscach. Przystanek Wrocław Partynice będzie bliżej ulicy Zwycięskiej po obydwu stronach drogi i przejazdu kolejowego.

Wrocław Wojszyce zostanie przeniesiony na ulicę Grota-Roweckiego, a perony będą po obu stronach ulicy. Takie rozwiązanie maksymalnie ograniczy czas zamknięcia przejazdów w trakcie kursów szynobusów.

Rewitalizowana linia z Wrocławia przez Sobótkę Zachodnią do Świdnicy ma około 60 km. Przebudowanych zostanie 14 przystanków. Będą wyższe dostosowywane do pociągów – szynobusów, które na tej trasie będą kursować.

Po ponad 18 latach odnowiona trasa zapewni ponownie przejazd pociągów pasażerskich z prędkością do stu kilometrów na godzinę. Zakończenie robót planowane jest na przełomie 2020-2021 roku.

Źródło: PKP SA

 

 

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *