Za 3 tygodnie ruszą prace na linii kolejowej Wrocław – Sobótka

Kończy się remont torowiska na odcinku Świdnica – Sobótka. Obecnie na stacji w Sobótce Zachodniej wymieniane są rozjazdy i elementy linii zapewniające możliwość przejazdu pociągu z toru na tor.

Po ponad 18 latach odnowiona trasa zapewni ponownie przejazd składów pasażerskich. Zakończenie robót planowane jest na przełomie 2020-2021 roku (fot. bom)

Kończy się remont torowiska na odcinku Świdnica – Sobótka. Obecnie na stacji w Sobótce Zachodniej wymieniane są rozjazdy i elementy linii zapewniające możliwość przejazdu pociągu z toru na tor.

Z Wrocławia do Sobótki pojedziemy pociągiem w 2021 roku. Odnawiana przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA. linia zapewni codzienne podróże i rekreacyjne wypady w masyw Ślęży.

– Z myślą o podróżnych przebudowane zostaną perony. Zostanie zainstalowane nowe oświetlenie ledowe. Będą wiaty i ławki oraz czytelne oznakowanie. Dojścia na peron zostaną dostosowane do potrzeb wszystkich podróżnych. Od Świdnicy do Sobótki Zachodniej ułożony już nowy tor, wymieniono rozjazdy – wylicza Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP SA.

Prace poprzedziło usunięcie starych szyn oraz wzmocnienie podtorza i odwodnienie terenu. Gruntownej renowacji poddano blisko 30 obiektów inżynieryjnych, w tym wiadukt kolejowy nad ulicą Śląską w Świdnicy.

Prowadzony jest montaż urządzeń sterowania i zabezpieczenia ruchu kolejowego. Na jednotorowej trasie Wrocław –Świdnica w Bielanach Wrocławskich i Sobótce Zachodniej będą zapewnione mijanki.

Takie rozwiązanie usprawni ruch pociągów.

– W maju planowane jest zakończenie prac torowych na odcinku Świdnica – Sobotka Zachodnia i przystąpienie do robót na drugim Sobótka Zachodnia – Wrocław. Organizacja prac i podział na dwa odcinki wynika z potrzeby zapewnienia stałego dojazdu składów dla wywozu kruszywa ze stacji w Sobótce Zachodniej – dodaje rzecznik.

We Wrocławiu przybędą dwa przystanki: Wrocław Partynice i Wrocław Wojszyce. Ich lokalizację ustalono w dogodnych dla pasażerów miejscach. Przystanek Wrocław Partynice będzie bliżej ulicy Zwycięskiej po obydwu stronach drogi i przejazdu kolejowego.

Wrocław Wojszyce zostanie przeniesiony na ulicę Grota-Roweckiego, a perony będą po obu stronach ulicy. Takie rozwiązanie maksymalnie ograniczy czas zamknięcia przejazdów w trakcie kursów szynobusów.

Rewitalizowana linia z Wrocławia przez Sobótkę Zachodnią do Świdnicy ma około 60 km. Przebudowanych zostanie 14 przystanków. Będą wyższe dostosowywane do pociągów – szynobusów, które na tej trasie będą kursować.

Po ponad 18 latach odnowiona trasa zapewni ponownie przejazd pociągów pasażerskich z prędkością do stu kilometrów na godzinę. Zakończenie robót planowane jest na przełomie 2020-2021 roku.

Źródło: PKP SA

 

 

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.