Zagrają w piłkę dla chorej Zuzi. Piłkarze kadry narodowej Piątek i Zieliński przekazują fanty!

W niedzielę 1 grudnia w hali sportowej w Sobótce odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej na rzecz ciężko chorej Zuzi Sikorskiej. Dziewczynka cierpi na samoistną plamicę małopłytkową a miesięczne leczenie wynosi ponad 5 tysięcy złotych.

Sam turniej będzie tylko dodatkową atrakcją. Finałem całej imprezy będzie licytacja, która mam nadzieję przyciągnie jak najwięcej mieszkańców Sobótki  – mówi Grzegorz Waksmundzki.

W niedzielę 1 grudnia w hali sportowej w Sobótce odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej na rzecz ciężko chorej Zuzi Sikorskiej. Dziewczynka cierpi na samoistną plamicę małopłytkową a miesięczne leczenie wynosi ponad 5 tysięcy złotych.

Grzegorz Waksmundzki, asystent posła Michała Jarosa, który jest pomysłodawcą i organizatorem turnieju, apeluje do mieszkańców Sobótki o mobilizację i wsparcie dziewczynki.

– Kiedy pierwszy raz spotkałem się z Kamilą (mamą Zuzi dop. red ) od razu pomyślałem, że w jakiś sposób musimy jej pomóc. Razem z posłem Michałem Jarosem wpadliśmy na pomysł turnieju piłki nożnej, ale sam turniej będzie tylko dodatkową atrakcją. Finałem całej imprezy będzie licytacja, która mam nadzieję przyciągnie jak najwięcej mieszkańców Sobótki  – mówi Grzegorz Waksmundzki. Apeluję do wszystkich mieszkańców Sobótki o mobilizację i włączenie się w ten szczytny cel, bo kiedyś to my możemy potrzebować pomocy – dodaje asystent posła.

O godzinie 18:00 odbędzie sie licytacja przekazanych przedmiotów. Do wylicytowania będą m.in gadżety od piłkarzy Reprezentacji Polski. Piotr Zieliński piłkarz Włoskiego Napoli przekazał koszulkę ze swoim autografem. Od Krzysztofa Piątką organizatorzy dostali piłkę z jego podpisem. Przewidziana jest też niespodzianka od Radosława Majdana i Małgorzaty Rozenek – Majdan. Organizatorzy nie chcą jeszcze jednak zdradzić o co dokładnie chodzi.

– Na nasze prośby odpowiedziało wielu znakomitych sportowców. Cały czas jestem w kontakcie z Radosławem Majdanem i jego żoną. Jednak za wcześnie jest bym mógl poinformować o szczegółach tych rozmów. – opowiada tejemniczo Waksmundzki.

Organizatorzy cały czas proszą osoby chętne o upieczenia ciasta lub przekazania fantów na licytaję.

– Mamy już sporo rzeczy, które będzie można licytować, ale cały czas prosimy i zbieramy fanty od różnych ludzi. Szukamy cały czas  ludzi, którzy chcieliby upiec ciasto, które następnie sprzedamy podczas trwania turnieju – mówi Grzegorz Waksmundzki.

Na początku przyszłego tygodnia zostaną rozwieszone plakaty zachęcające do wzięcia udziału w całym przedsięwzięciu. Jednak już teraz mozna śledzić informacje o turnieju na specjalnie stworzonym wydarzeniu na facebooku.

Link do wydarzenia na facebooku –  https://www.facebook.com/events/406843756903863/

Więcej o chorobie Zuzi – https://naratunek.org/jak-pomaga-1/u-zuzi-kazda-plytka-krwi-wiecej-jest-na-wage-zlota/

 

 

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...