Zagrają w piłkę dla chorej Zuzi. Piłkarze kadry narodowej Piątek i Zieliński przekazują fanty!

W niedzielę 1 grudnia w hali sportowej w Sobótce odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej na rzecz ciężko chorej Zuzi Sikorskiej. Dziewczynka cierpi na samoistną plamicę małopłytkową a miesięczne leczenie wynosi ponad 5 tysięcy złotych.

Sam turniej będzie tylko dodatkową atrakcją. Finałem całej imprezy będzie licytacja, która mam nadzieję przyciągnie jak najwięcej mieszkańców Sobótki  – mówi Grzegorz Waksmundzki.

W niedzielę 1 grudnia w hali sportowej w Sobótce odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej na rzecz ciężko chorej Zuzi Sikorskiej. Dziewczynka cierpi na samoistną plamicę małopłytkową a miesięczne leczenie wynosi ponad 5 tysięcy złotych.

Grzegorz Waksmundzki, asystent posła Michała Jarosa, który jest pomysłodawcą i organizatorem turnieju, apeluje do mieszkańców Sobótki o mobilizację i wsparcie dziewczynki.

– Kiedy pierwszy raz spotkałem się z Kamilą (mamą Zuzi dop. red ) od razu pomyślałem, że w jakiś sposób musimy jej pomóc. Razem z posłem Michałem Jarosem wpadliśmy na pomysł turnieju piłki nożnej, ale sam turniej będzie tylko dodatkową atrakcją. Finałem całej imprezy będzie licytacja, która mam nadzieję przyciągnie jak najwięcej mieszkańców Sobótki  – mówi Grzegorz Waksmundzki. Apeluję do wszystkich mieszkańców Sobótki o mobilizację i włączenie się w ten szczytny cel, bo kiedyś to my możemy potrzebować pomocy – dodaje asystent posła.

O godzinie 18:00 odbędzie sie licytacja przekazanych przedmiotów. Do wylicytowania będą m.in gadżety od piłkarzy Reprezentacji Polski. Piotr Zieliński piłkarz Włoskiego Napoli przekazał koszulkę ze swoim autografem. Od Krzysztofa Piątką organizatorzy dostali piłkę z jego podpisem. Przewidziana jest też niespodzianka od Radosława Majdana i Małgorzaty Rozenek – Majdan. Organizatorzy nie chcą jeszcze jednak zdradzić o co dokładnie chodzi.

– Na nasze prośby odpowiedziało wielu znakomitych sportowców. Cały czas jestem w kontakcie z Radosławem Majdanem i jego żoną. Jednak za wcześnie jest bym mógl poinformować o szczegółach tych rozmów. – opowiada tejemniczo Waksmundzki.

Organizatorzy cały czas proszą osoby chętne o upieczenia ciasta lub przekazania fantów na licytaję.

– Mamy już sporo rzeczy, które będzie można licytować, ale cały czas prosimy i zbieramy fanty od różnych ludzi. Szukamy cały czas  ludzi, którzy chcieliby upiec ciasto, które następnie sprzedamy podczas trwania turnieju – mówi Grzegorz Waksmundzki.

Na początku przyszłego tygodnia zostaną rozwieszone plakaty zachęcające do wzięcia udziału w całym przedsięwzięciu. Jednak już teraz mozna śledzić informacje o turnieju na specjalnie stworzonym wydarzeniu na facebooku.

Link do wydarzenia na facebooku –  https://www.facebook.com/events/406843756903863/

Więcej o chorobie Zuzi – https://naratunek.org/jak-pomaga-1/u-zuzi-kazda-plytka-krwi-wiecej-jest-na-wage-zlota/

 

 

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...