Zamontowali czujnik smogu. Jakość powietrza sprawdzisz przez internet.

Mieszkańcy mogą teraz sprawdzić stan powietrza w Sobótce. Pomiar pyłów PM jest dostępny w internecie. Można też pobrać aplikację na telefon.

Wystarczy dostęp do internetu, telefonu komórkowego lub tabletu, aby w dowolnej chwili zobaczyć stan powietrza (fot, RK, bom)

Mieszkańcy mogą teraz sprawdzić stan powietrza w Sobótce. Pomiar pyłów PM jest dostępny w internecie. Można też pobrać aplikację na telefon.

Looko2 – to polskie urządzenie pozwalające na pomiar pyłów PM1,2.5,10 w wybranej lokalizacji. Niewielki czujnik tworzy specjalny ekosystem wykorzystując przetwarzanie danych.

– Stan powietrza jest ważny głównie dla dzieci i osób starszych. Dotyczy to nie tylko Sobótki, ale całego Dolnego Śląska. Walczymy o to, aby we wszystkich miastach było czyste powietrze – mówi Michał Jaros, który w Sobótce ma biuro poselskie.

Looko2 jest prosty w instalacji. Gotowy do użycia po wyciągnięciu z pudełka i krótkiej konfiguracji.

– Będziemy namawiać mieszkańców do wymiany pieców na bardziej ekologiczne. Zdajemy sobie sprawę że jest to koszt finansowy. My, jako biuro poselskie będziemy chcieli pomóc mieszkańcom w pozyskiwaniu różnych dotacji – dodaje Grzegorz Waksmundzki, asystent posła.

Urządzenie zamontowano za oknem na budynku obok kościoła św. Jakuba. Sprawdzanie stanu Looko2 jest możliwe z dowolnego miejsca. Wystarczy dostęp do internetu, komórki, czy tabletu aby w dowolnej chwili zapoznać się z wynikami pomiaru.

Stan powietrza można sprawdzić na stronie internetowej producenta lub  pobrać aplikację na telefon dla systemu android – aplikacja kanarek.

Link do sprawdzenia jakości powietrza w Sobótce.

https://looko2.com/tracker.php?lan=&search=5CCF7FC131BE

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.