Zbierali pieniądze na nowy plac zabaw. Zobacz galerię!

Kilkaset osób bawiło się na festynie w szkole podstawowej w Sobótce z okazji 40-lecia nadania imienia. Był grill i pokazy udzielania pomocy medycznej. Największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa.

fot. Pieniądze z imprezy zostaną przeznaczone na modernizację placu zabaw. Kolejny festyn planowany jest w czerwcu

Kilkaset osób bawiło się na festynie w szkole podstawowej w Sobótce z okazji 40-lecia nadania imienia. Był grill i pokazy udzielania pomocy medycznej. Największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa.

Na piknik zaproszono uczniów, rodziców i absolwentów podstawówki. Podczas imprezy rodzice grali na boisku wspólnie z maluchami w piłkę. W trakcie odbywało się wiele konkursów np. żonglerki piłką.

– W 1979 roku postanowiono, że szkoła zbiorcza będzie nosiła imię Janusza Korczaka. Z tego powodu od rana w placówce organizowane są różne imprezy artystyczne i sportowe. Przy okazji obchodzimy Święto Edukacji Narodowej – mówi Ewa Łakomiec, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sobótce.

W hali widowiskowo-sportowej serwowano przygotowane przez rodziców domowe ciasta. Była budka fotograficzna i mini-fryzjer. Zorganizowano też pokazy udzielania pierwszej pomocy. Największym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, na której licytowano m.in. tkaniny artystyczne, akwarele i sprzęt elektroniczny.

– Środki z loterii zostaną przekazane na budowę placu zabaw. Urządzenia mają być przystosowane dla maluchów od 4 lat. Zbiórka funduszy ma być cykliczna. W czerwcu planujemy kolejną edycję imprezy – informuje Magdalena Lewandowska, przewodnicząca rady rodziców.

Nowy plac zabaw ma być zlokalizowany w miejscu obecnego. Dyrekcja chce ogrodzić teren i dokupić certyfikowane urządzenia. Placówka znalazła już dwóch sponsorów. Plac ma stanąć na wiosnę 2020 roku. Obecnie do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sobótce uczęszcza 768 uczniów.

Wcześniej z okazji Dnia Drzewa przedstawiciele wrocławskiego starostwa powiatowego sadzili drzewa na terenie szkoły w Sobótce i przy Urzędzie Gminy w Mietkowie.

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...