Zebrano 15 litrów krwi. W mikołajkowej akcji wzięli udział mieszkańcy i samorządowcy (zobacz galerię)

Akcję „Chodźcie z nami oddać krew Mikołajkowo” zorganizowano w szkole podstawowej w Jordanowie Śląskim. Zbiórka odbyła się podczas zabawy mikołajkowej.

W zbiórce wzięli udział mieszkańcy i samorządowcy z powiatu wrocławskiego (fot. fanpage stow.”Inicjatywa Samorządowa”, Stowarzyszenie Rodziców Szkoła Dobrego Startu i inne)

Akcję „Chodźcie z nami oddać krew. Mikołajkowo” zorganizowano w szkole podstawowej w Jordanowie Śląskim. W trakcie zbiórki odbywała się zabawa mikołajkowa.

Krew oddali mieszkańcy gminy Jordanów Śląski i samorządowcy: Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego, Beata Pierzchała – szefowa stowarzyszenia „Inicjatywa Samorządowa”, Hubert Kurdziel, dyrektor Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie oraz Paweł Filipczak, wójt gminy Jordanów Śląski.

– Musimy pamiętać o tym, że krew ratuje ludziom życie i to jest najważniejsze w takich inicjatywach. Mam nadzieję że społeczeństwo coraz częściej będzie brać udział w tego typu akcjach – mówi Hubert Kurdziel, dyrektor ośrodka w Borzygniewie.

Okazał się, że najbardziej cenny płyn na świecie był doskonałym prezentem na święta. Współorganizatorem mikołajek było Stowarzyszenie Rodziców Szkoła dobrego startu z Jordanowa Śląskiego.

– Cieszy przede wszystkim, to że było dużo ludzi, którzy po raz pierwszy oddali krew. Sam jestem honorowym krwiodawcą i jak tylko zdrowie pozwala to chętnie krew oddaję – podkreśla wójt Paweł Filipczak.

Zebrano piętnaście litrów krwi, które przekazano do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Stąd płyn trafił do placówek służby zdrowia.

– To już druga nasza akcja. Zbiórka jest szczególnie ważna, bo w dobie dużej liczby wypadków drogowych krwi w szpitalach brakuje. Namawiam wszystkich do jej oddawania – dodaje starosta Roman Potocki.

W trakcie mikołajek w sali gimnastycznej odbywała się zabawa m.in. animacje, malowanie twarzy. Każdy mógł spróbować upieczonego przez rodziców ciasta i innych domowych słodkości.

Akcję wsparła Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...