Zebrano 15 litrów krwi. W mikołajkowej akcji wzięli udział mieszkańcy i samorządowcy (zobacz galerię)

Akcję „Chodźcie z nami oddać krew Mikołajkowo” zorganizowano w szkole podstawowej w Jordanowie Śląskim. Zbiórka odbyła się podczas zabawy mikołajkowej.

W zbiórce wzięli udział mieszkańcy i samorządowcy z powiatu wrocławskiego (fot. fanpage stow.”Inicjatywa Samorządowa”, Stowarzyszenie Rodziców Szkoła Dobrego Startu i inne)

Akcję „Chodźcie z nami oddać krew. Mikołajkowo” zorganizowano w szkole podstawowej w Jordanowie Śląskim. W trakcie zbiórki odbywała się zabawa mikołajkowa.

Krew oddali mieszkańcy gminy Jordanów Śląski i samorządowcy: Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego, Beata Pierzchała – szefowa stowarzyszenia „Inicjatywa Samorządowa”, Hubert Kurdziel, dyrektor Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie oraz Paweł Filipczak, wójt gminy Jordanów Śląski.

– Musimy pamiętać o tym, że krew ratuje ludziom życie i to jest najważniejsze w takich inicjatywach. Mam nadzieję że społeczeństwo coraz częściej będzie brać udział w tego typu akcjach – mówi Hubert Kurdziel, dyrektor ośrodka w Borzygniewie.

Okazał się, że najbardziej cenny płyn na świecie był doskonałym prezentem na święta. Współorganizatorem mikołajek było Stowarzyszenie Rodziców Szkoła dobrego startu z Jordanowa Śląskiego.

– Cieszy przede wszystkim, to że było dużo ludzi, którzy po raz pierwszy oddali krew. Sam jestem honorowym krwiodawcą i jak tylko zdrowie pozwala to chętnie krew oddaję – podkreśla wójt Paweł Filipczak.

Zebrano piętnaście litrów krwi, które przekazano do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Stąd płyn trafił do placówek służby zdrowia.

– To już druga nasza akcja. Zbiórka jest szczególnie ważna, bo w dobie dużej liczby wypadków drogowych krwi w szpitalach brakuje. Namawiam wszystkich do jej oddawania – dodaje starosta Roman Potocki.

W trakcie mikołajek w sali gimnastycznej odbywała się zabawa m.in. animacje, malowanie twarzy. Każdy mógł spróbować upieczonego przez rodziców ciasta i innych domowych słodkości.

Akcję wsparła Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...