Zerwane dachy, uszkodzone drzewa i linie energetyczne

Strażacy osuwali połamane drzewa w Sobótce, Sulistrowicach i w Rękowie. W Jordanowie Śląskim orkan uszkodził sygnalizację świetlną i zerwał fragment dachu w Janówku.

W Janówku strażacy ewakuowali rodzinę z dwójką dzieci. Wszyscy znaleźli schronienie w mieszkaniu gminnym w Jordanowie Śląskim (fot. UG Jordanów Śląski)

Strażacy osuwali połamane drzewa w Sobótce, Sulistrowicach i w Rękowie. W Jordanowie Śląskim wiatr uszkodził sygnalizację świetlną i zerwał dach w Janówku.

Mija drugi dzień huraganu Ciara. W nocy z 9 na 10 lutego przez województwo dolnośląskie przeszedł front z silnymi porywami wiatru o prędkości około stu kilometrów na godzinę. Sporo interwencji miała ochotnicza straż pożarna z regionu.

– 9 lutego o godzinie 23 strażacy wyjeżdżali do powalonego drzewa przy ulicy Armii Krajowej w Sobótce. OSP osuwała też powalony konar w Sulistrowicach. W Rękowie drzewo przechyliło się na dom i strażacy musieli je usunąć – relacjonuje Joanna Buda, podinspektor do spraw zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miasta i Gminy Sobótka.

Po godzinie 3 w nocy ochotnicy ze Stróży byli wzywani do powalonego drzewa między Wawrzeńczycami a Mietkowem. Konar zatarasował drogę niedaleko przejazdu kolejowego.

W Jordanowie Śląskim wichura wygięła słup sygnalizacji świetlnej przy drodze nr 8. Obecnie działają tam światła awaryjne. Korki się nie tworzą.

OSP z Jordanowa zabezpieczała też zerwaną linię energetyczną w Tyńcu nad Ślęzą. Tauron informuje, że w całym województwie uszkodzonych zostało 162 linii średniego napięcia. Ponad siedem tysięcy odbiorców zostało bez prądu. Awarie usuwane są na bieżąco.

– Wiatr zerwał fragment dachu domu w Janówku. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Strażacy musieli ewakuować rodzinę z dwójką dzieci. Wszyscy znaleźli schronienie w tymczasowym mieszkaniu w Jordanowie Śląskim – informuje Paweł Filipczak, wójt gminy Jordanów Śląski.

Niebezpiecznie było w regionie. W Gniechowicach strażacy cztery razy wyjeżdżali do połamanych drzew. Do groźnej sytuacji doszło w Tyńcu nad Ślęzą (gmina Kobierzyce), gdzie zawalił się dach stodoły. Zagrożony był też budynek mieszkalny.

Do zerwania dachów doszło również m.in. w miejscowościach Jędrzychowice oraz Kazanów pod Strzelinem. Na terenie województwa dolnośląskiego nie ma ofiar. Jedna osoba została ranna w wypadku podczas omijania leżącego na drodze drzewa.

Posts Grid

Poseł Jaros interweniuje w Sobótce. Chodzi o rekordowe podwyżki podatków! [FILM]

Fot. GW Poseł Michał Jaros wraz ze swoim asystentem Grzegorzem Waksmundzkim złożyli dziś interwencję poselską w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce. Interwencja dotyczy podwyższenia...

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *