Zerwane dachy, uszkodzone drzewa i linie energetyczne

Strażacy osuwali połamane drzewa w Sobótce, Sulistrowicach i w Rękowie. W Jordanowie Śląskim orkan uszkodził sygnalizację świetlną i zerwał fragment dachu w Janówku.

W Janówku strażacy ewakuowali rodzinę z dwójką dzieci. Wszyscy znaleźli schronienie w mieszkaniu gminnym w Jordanowie Śląskim (fot. UG Jordanów Śląski)

Strażacy osuwali połamane drzewa w Sobótce, Sulistrowicach i w Rękowie. W Jordanowie Śląskim wiatr uszkodził sygnalizację świetlną i zerwał dach w Janówku.

Mija drugi dzień huraganu Ciara. W nocy z 9 na 10 lutego przez województwo dolnośląskie przeszedł front z silnymi porywami wiatru o prędkości około stu kilometrów na godzinę. Sporo interwencji miała ochotnicza straż pożarna z regionu.

– 9 lutego o godzinie 23 strażacy wyjeżdżali do powalonego drzewa przy ulicy Armii Krajowej w Sobótce. OSP osuwała też powalony konar w Sulistrowicach. W Rękowie drzewo przechyliło się na dom i strażacy musieli je usunąć – relacjonuje Joanna Buda, podinspektor do spraw zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miasta i Gminy Sobótka.

Po godzinie 3 w nocy ochotnicy ze Stróży byli wzywani do powalonego drzewa między Wawrzeńczycami a Mietkowem. Konar zatarasował drogę niedaleko przejazdu kolejowego.

W Jordanowie Śląskim wichura wygięła słup sygnalizacji świetlnej przy drodze nr 8. Obecnie działają tam światła awaryjne. Korki się nie tworzą.

OSP z Jordanowa zabezpieczała też zerwaną linię energetyczną w Tyńcu nad Ślęzą. Tauron informuje, że w całym województwie uszkodzonych zostało 162 linii średniego napięcia. Ponad siedem tysięcy odbiorców zostało bez prądu. Awarie usuwane są na bieżąco.

– Wiatr zerwał fragment dachu domu w Janówku. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Strażacy musieli ewakuować rodzinę z dwójką dzieci. Wszyscy znaleźli schronienie w tymczasowym mieszkaniu w Jordanowie Śląskim – informuje Paweł Filipczak, wójt gminy Jordanów Śląski.

Niebezpiecznie było w regionie. W Gniechowicach strażacy cztery razy wyjeżdżali do połamanych drzew. Do groźnej sytuacji doszło w Tyńcu nad Ślęzą (gmina Kobierzyce), gdzie zawalił się dach stodoły. Zagrożony był też budynek mieszkalny.

Do zerwania dachów doszło również m.in. w miejscowościach Jędrzychowice oraz Kazanów pod Strzelinem. Na terenie województwa dolnośląskiego nie ma ofiar. Jedna osoba została ranna w wypadku podczas omijania leżącego na drodze drzewa.

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.