Życie w w czasach zarazy. Mniej ludzi w sklepach i na ulicach (zdjęcia)

W Mietkowie odbyła się sesja radnych bez udziału mieszkańców. W Jordanowie Śląskim ludzie pytają urzędników, kto ostatnio wrócił z zagranicy. W Sobótce mniej ludzi na ulicach.

Sesja w Mietkowie bez udziału mieszkańców. W obradach wzięło udział 9 na piętnastu radnych. Kworum zostało przyjęte i wszystkie uchwały przeszły (fot. bom, RK)

W Mietkowie odbyła się sesja radnych bez udziału mieszkańców. W Jordanowie Śląskim ludzie pytają urzędników, kto ostatnio wrócił z zagranicy. W Sobótce mniej ludzi na ulicach.

Urząd Gminy w Mietkowie funkcjonuje na zmiany. Część urzędników pracuje zdalnie w domach, część obsługuje sprawy bieżące.

– Wójt wprowadził system „tydzień na tydzień”, czyli pracujemy w systemie zastępstw – w tym tygodniu siedzę w domu, za tydzień idę do pracy – informuje jedna z pracownic.

W gminie nie działają biblioteki, świetlice i inne placówki. W poniedziałek odbyła się sesja rady gminy bez udziału publiczności. W obradach wzięło udział 9 z piętnastu radnych. Kworum zostało przyjęte i wszystkie uchwały prawomocnie przeszły. Film z sesji dostępny na Youtubie.

Z powodu koronawirusa zrezygnowano z wyborów na sołtysa Proszkowic. Przypomnijmy. Kamila Earnshaw zrezygnowała z funkcji gospodarza wsi. W dniu 24 lutego w świetlicy zorganizowano wybory. Na spotkaniu wybuchła awantura i ostatecznie sołtysa nie wybrano. Kiedy nowe głosowanie? Terminu nie ustalono.

W Jordanowie Śląskim zmniejszyła się liczba interesantów w urzędzie gminy. Przy wejściu uruchomiono skrzynkę podawczą. Petenci pozostawiają pisma, które są na bieżąco odbierane. Sprawdzana jest też poczta.

– Ludzie dzwonią z różnymi sprawami. Mieliśmy telefony od zaniepokojonych mieszkańców, którzy pytali o osoby objęte kwarantanną. Niektórzy skarżyli się na sąsiadów, którzy wrócili z zagranicy i nie siedzą w domu – opowiada Paweł Filipczak, wójt gminy Jordanów Śląski.

Jedna osoba w gminie objęta jest rządową kwarantanną. Odwołano ważne spotkanie z sołtysami, które miało dotyczyć zawieszenia funduszu sołeckiego.

W Sobótce podobnie, jak w innych miejscowościach nie działają szkoły, świetlice i biblioteki. W sklepach ograniczono ilość kupujących. W delikatesach w Rogowie Sobóckim artykuły dowożone są do mieszkań. Zamknięto place zabaw i targowisko.

– Sklepy działają, ale mają mniej klientów. Do mnie nie zgłaszają się żadni interesanci. Ludzie są raczej zdyscyplinowali i słuchają apelu władz, aby nie wychodzić z domu. Ze względu na wiek również tego przestrzegam – mówi Artur Marchlewski, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1 w Sobótce.

W Garncarsku nie ma sklepów i mieszkańcy muszą jeździć do sąsiednich wsi. Najbliższy spożywczy znajdują się w Sobótce Zachodniej.

– Nikt nie panikuje, nie plotkuje i nie donosi. W czwartek w Sobótce odbędzie się sesja bez udziału mieszkańców. W Garncarsku bardzo spokojnie – podkreśla sołtys Grzegorz Chrzan.

O dwóch przypadkach zakażenia na terenie swojej gminy poinformował dziś rano Łukasz Zbroszczyk, burmistrz Kątów Wrocławskich. Na terenie gminy  37 osób objętych jest kwarantanną. Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 57 nowych chorych w Polsce.

 

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.