Życie w w czasach zarazy. Mniej ludzi w sklepach i na ulicach (zdjęcia)

W Mietkowie odbyła się sesja radnych bez udziału mieszkańców. W Jordanowie Śląskim ludzie pytają urzędników, kto ostatnio wrócił z zagranicy. W Sobótce mniej ludzi na ulicach.

Sesja w Mietkowie bez udziału mieszkańców. W obradach wzięło udział 9 na piętnastu radnych. Kworum zostało przyjęte i wszystkie uchwały przeszły (fot. bom, RK)

W Mietkowie odbyła się sesja radnych bez udziału mieszkańców. W Jordanowie Śląskim ludzie pytają urzędników, kto ostatnio wrócił z zagranicy. W Sobótce mniej ludzi na ulicach.

Urząd Gminy w Mietkowie funkcjonuje na zmiany. Część urzędników pracuje zdalnie w domach, część obsługuje sprawy bieżące.

– Wójt wprowadził system „tydzień na tydzień”, czyli pracujemy w systemie zastępstw – w tym tygodniu siedzę w domu, za tydzień idę do pracy – informuje jedna z pracownic.

W gminie nie działają biblioteki, świetlice i inne placówki. W poniedziałek odbyła się sesja rady gminy bez udziału publiczności. W obradach wzięło udział 9 z piętnastu radnych. Kworum zostało przyjęte i wszystkie uchwały prawomocnie przeszły. Film z sesji dostępny na Youtubie.

Z powodu koronawirusa zrezygnowano z wyborów na sołtysa Proszkowic. Przypomnijmy. Kamila Earnshaw zrezygnowała z funkcji gospodarza wsi. W dniu 24 lutego w świetlicy zorganizowano wybory. Na spotkaniu wybuchła awantura i ostatecznie sołtysa nie wybrano. Kiedy nowe głosowanie? Terminu nie ustalono.

W Jordanowie Śląskim zmniejszyła się liczba interesantów w urzędzie gminy. Przy wejściu uruchomiono skrzynkę podawczą. Petenci pozostawiają pisma, które są na bieżąco odbierane. Sprawdzana jest też poczta.

– Ludzie dzwonią z różnymi sprawami. Mieliśmy telefony od zaniepokojonych mieszkańców, którzy pytali o osoby objęte kwarantanną. Niektórzy skarżyli się na sąsiadów, którzy wrócili z zagranicy i nie siedzą w domu – opowiada Paweł Filipczak, wójt gminy Jordanów Śląski.

Jedna osoba w gminie objęta jest rządową kwarantanną. Odwołano ważne spotkanie z sołtysami, które miało dotyczyć zawieszenia funduszu sołeckiego.

W Sobótce podobnie, jak w innych miejscowościach nie działają szkoły, świetlice i biblioteki. W sklepach ograniczono ilość kupujących. W delikatesach w Rogowie Sobóckim artykuły dowożone są do mieszkań. Zamknięto place zabaw i targowisko.

– Sklepy działają, ale mają mniej klientów. Do mnie nie zgłaszają się żadni interesanci. Ludzie są raczej zdyscyplinowali i słuchają apelu władz, aby nie wychodzić z domu. Ze względu na wiek również tego przestrzegam – mówi Artur Marchlewski, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1 w Sobótce.

W Garncarsku nie ma sklepów i mieszkańcy muszą jeździć do sąsiednich wsi. Najbliższy spożywczy znajdują się w Sobótce Zachodniej.

– Nikt nie panikuje, nie plotkuje i nie donosi. W czwartek w Sobótce odbędzie się sesja bez udziału mieszkańców. W Garncarsku bardzo spokojnie – podkreśla sołtys Grzegorz Chrzan.

O dwóch przypadkach zakażenia na terenie swojej gminy poinformował dziś rano Łukasz Zbroszczyk, burmistrz Kątów Wrocławskich. Na terenie gminy  37 osób objętych jest kwarantanną. Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 57 nowych chorych w Polsce.

 

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *